Uaktualnienie Dell Optiplex czy warto i w co

Jak nie bedziesz podkręcał, to da radę.
Natomiast nie słuchaj Darasa i na 1030 nie patrz nawet, lepiej poluj już na gołą 1050/rx560 (lepszy 4GB). Cena wyjdzie może z 50zł więcej od 1030, a 2x mocniejsza karta (tak za 250max 300).

1 polubienie

Nie masz się czego obawiać, to dobry sprzęt możesz a nawet powinieneś go wyposażyć w mocniejsze CPU i GPU.
Ja swojego maltretuję od roku w tej konfiguracji https://valid.x86.fr/1qre6w

1 polubienie

OK wielkie dzięki za pomoc WASZĄ nieocenioną i myślę, że jeszcze nie jedno pytanie będę miał do Was w tym wątku. Także w wolnej chwili pomału zacznę się rozglądać za podzespołami (może coś używanego nawet :thinking:) i jak coś będę pisał.
Młody już się nie może doczekać, biega lata truje pyta hehe, i choć ten dysk kupiłem dosyć szybko i jest efekt WOW, to nad CPU i GPU będę się musiał troszkę rozejrzeć.

Tylko używane, oczywiście 1650/1660 nie ma takich prawie, ale procesory i słabsze karty, to w sklepach 2-3 wyżej za lekko juz przeterminowany sprzęt. :slight_smile:

1 polubienie

Szybciej działać raczej nie będzie ale zyska moc do ruszenia gier.
Na początek kup grafikę, potem w zależności od tego jaką kupisz dokup procesor albo zasilacz.
Grafika i zasilacz raczej nowe chyba że będziesz miał pewność że sprzęt sprawny.
Procesor tylko używki wchodzą w rachubę.


Obejrzyj.
1 polubienie

Mam szybkie pytanie, czym się różnią 1660 ti od s? S jest młodsza z tego, co widzę. Czy coś jeszcze?

Ti jest minimalnie, w granicach błędu pomiarowego, lepsza. :wink:

1 polubienie

TI początkowo chyba tylko z GDDR5 była, potem dostała GDDR6.
S to wersja zawsze z GDDR6.

1 polubienie

Witam w niedzielne popołudnie, sprawdziłby mi ktoś ile MAX długości karta wejdzie do tej budy? PS nie mam jak sprawdzić, bo młody mieszka gdzie indziej (:

OK :slight_smile:
także komp dzięki Wam zmodernizowany, dodałem:

  • Intel i7-3770 (used)
  • Evga GTX 1660 Ti SC Ultra (new)
  • zasilacz Seasonic, który miałem w posiadaniu, wspomniany w temacie

Konfiguracja: https://valid.x86.fr/08tadk

Oczywiście, nie obyło się bez komplikacji, np. zasilacz był za długi, także trzeba było wymontować szynę (mechanizm) z obudowy do zamykania, także teraz blachę się tylko dokłada (ale się trzyma, nie “odlatuje”)

Druga sprawa, trochę się martwię o temp. GPU, bo młody trochę pograł w tego Fortnite, WRC9 i HWMonitor pokazuje MAX 83C, a went. kręcą do MAX 2800, czy to aby nie za dużo? (błędów nie ma, nic się nie dzieje, ale wolę zapytać)