Uaktualnienie warstwy tekstowej w Photoshopie

Witam !!

Mam problem z warstwami tekstowymi w Photoshopie. Kolega zrobił projekt stronki i zapisał go w formacie .psd z warstwami, żeby można było ewentualnie wprowadzić jeszcze drobne poprawki.

Czcionkę, która została użyta w tym projekcie otrzymałem również od kolegi i zainstalowałem w systemie (jest to tylko jedna czcionka, reszta warstw tekstowych wykorzystuje standardowe czcionki z systemu). Problem występuje gdy chcę wczytać projekt. Przy wczytaniu pojawia się komunikat:

"Niektóre warstwy tekstowe mogą potrzebować uaktualnienia, zanim zostaną użyte jako wyjście wektorowe. Czy chcesz uaktualnić te warstwy teraz?"

I mam do wyboru “Nie” oraz “Uaktualnij”

1. Gdy skorzystam z uaktualnienia to zmieniają się ustawienie warstw, czyli np tekst jest podnoszony lekko do góry…no i w ten sposób lekko rozjeżdża mi się układ strony.

2. Gdy zrezygnuje z uaktualnienia, wtedy przy każdej z warstw tekstowych występuje wykrzyknik i nie mogą w ogóle edytować tych warstw tekstowych.

Gdyby ktoś znał przyczynę i rozwiązanie tego problemu to chętne skorzystam z pomocy.

Pozdrawiam

A macie tą samą wersję Photoshopa?