Uaktualnienie win98 do winXP home

witam! czy jest mozliwe uaktualnienie win 98 do win XP home ? A jesli tak to w jaki sposob ? Przy "normalnym " trybie nie ma opcji UUKTUALNIJ jest tylko NOWA INSTALACJA. Nie da sie tego jakos obejsc ??

Inastalujesz na tym samej partycji co 98 i po krzyku.

Ale z praktyki radzę postawić nowy system na sformatowanej partycji (przy aktualizacji możliwe że system nie bedzie stabilny).

musze uaktualnic , to nie jest komp do zabawy , sa tam programy z licencjami . System pracuje na tym kompie od 8 lat. Nazbieralo sie tyle tego ze nie ma mowy o formatowaniu. Sa tam tez programy dosowe, Robilem eksperymenty i na czystej instalce XP nie dzialaja a po zrobieniu aktualizaji wszytkie dosowe programy chodza bez problemu. ( eksperymenty robilem na wersji PROF z przyczyn wiadomo jakich nie moge w firmie uzyc tej wersji na ktorej robilem proby ). XP PROF ma mozliwosc aktualizacji , moze mona zrobic jakis “mix” podstawic jakies pliki z PROF zeby zmusic HOME do uaktualniemia.

To w czym problem zainstalować je ponownie ??

Ekchm to szansa poprawnego Upgrade do win XP naprawdę znikoma.

Oj uwierz mi że sie nazbierało, ale głównie śmieci w rejstrze

Nie radzę kombinacji, tylko postawienie sysa na czystej partycji :!:

hmm , jak to w skrócie powiedziec ? system chodzi od 8lat z tym ze byl przenoszony na inne dyski ( bo kiedys byly mniejsze i wolniejsze) byl upgradowany z 98 do 98se ( a podobno sie nie dalo wersją nie upgrade czyli pelna) . System ma sie wysmienicie zapiepsza jak glupi bo wiem co oznacza pojecie “konserwacja systemu”, A na XP chce sie przesiasc tylko dlatego ze nowe urzadzenia serwisowe maja oprogramowanie tylko pod XP. Probowalem juz podejsc z XP wczesniej jakies 2 , 3 lata temu ale byl kibel bo sprzet serwisowy ktory pracowal pod dosem nie dzialal. Po tych kilku latach istnienia XP wprowadzono w nim na tyle zmian, ze nareszcie po upgradzie i tylko po upgradzie wszystkie urzadzenia serwisowe chodza. Na czystej instalacji i po zainstalowaniu oprogramowania do sprzetu nie dzialaja. Wiec droga jest tylko jedna. Kupilbym PROF ale moim zdanie jest za drogi i do tego funkje sieciowe i pare innych drobnostek jest mi niepotrzebne , wiec po co placic za cos co nie bedzie nigdy wykorzystane. A tak w ogóle to MICROSOFT podaje ze mozna zrobic uaktualnienie z 98 do XP home, tylko jak skoro instalator nir ma opcji AKTUALIZACJA

wersja Pro ma opcję aktualizacji startowana z systemu, nie z biosu,

może z Home jest tak samo??

niestety nie ma

a jak na 98 właczysz setuo homa to nie zaktualizujesz 98 ??

no tak wlasnie robie i nie ma opcji AKTUALIZACJA

Microsoft napisał tak:

A więc powinno się dać.

http://support.microsoft.com/kb/316941/pl

Tylko nie wiem, czy zauważyłeś, że bigjack2 właśnie tak robi.

ok. problem rozwiazany, syst zainstalowany. Ale powiem Wam hit . System kupiony w hurtowni , probowalem go aktywowac i byl problem . Po troche trwajacej rozmowie z kobieta z biura obslugi MICROSOFTU oswiadczyla ze nie da sie aktywowac tej kopi bo jest na czarnej liscie microsoftu, czyli ze mam nielegalna kopie za jedyne 300zl. Mial ktos taki przypadek ??

Idź i wymień, przecież nie zapłaciłes za nośnik i możliwośc używania przez 30 dni tylko za pełną licencję na system :!: