Uaktualnienie Windows 7 Home Premium do Professional

Witam

Mam pytanie, czemu instalator nie pozwala uaktualnić systemu Windows 7 x64 Home Premium do wersji Professional ?

Niestety mam laptopa z Windowsem w licencji OEM ale partycja recovery się posypała więc zainstalowałem na czysto. Wpisałem kod i dupa blada, nie działa więc chciałem zainstalować studencką wersją z MSDN ale niestety już mam system postawiony ze wszystkimi programami. Czy da się to zrobić jakoś bez instalowania od nowa systemu?

Pozdrawiam.

muisz mieć taki sam system jak wcześnie np jeśli miałeś professional to musisz mieć professional jeżeli miałeś 32x

Ahhh widzę cenzura działa. Tylko nie wiem po co usuwać takie posty. Ja nie wybrałem pirata z własnej woli tylko aktualnie jestem do tego zmuszony. Później może jak będę miał czas to zrobię format ale teraz to był świadomy wybór Microsoft blokując (albo nie dając możliwości aktualizacji do nowszej wersji systemu). Po co usuwać? Niech inni też zobaczą jaka jest polityka Microsoft… Chyba, że Wy musicie promować MS i nie możecie sobie pozwolić na takie wpisy na forum. No nic. Pozdrawiam Moderatorów.

Wsadź płytę z Win7 Pro do napędu przy włączonym systemie, uruchom instalator i wybierz uaktualnienie systemu. Nie jestem tylko pewien, czy klucze MSDNAA można użyć do upgrade’u.

Niestety wyświetla się że Uaktualnienie TYLKO z poziomu Windowsa. A z poziomu Windowsa wyświetla się że nie można uaktualnić. Z tego co znalazłem w internecie jedyną wersją Windowsa jaką można aktualizować to Vista Business. Reszty poczynając od Windows 1.0 do Windows 7 nie można.

Napisz jaka wersja systemu jest przypisana do laptopa Home Premium czy Professional i jaką wersję zainstalowałeś.

W twoim przypadku (choć moge się mylić) zgaduje że zainstalowałeś nie tę wersję systemu stąd te problemy. Pamiętaj też że systemy OEM mają swoją pulę kluczy a systemy z MSDN / MSDN AA itp. swoje. Więc nie zawsze każdy pasuje do wszystkiego.

Najprostszym sposobem uaktualnienie systemu do wyższej wersji jest skorzystanie z Windows Anytime Upgrade (choć w naszym kraju nie działa to tak jak należy) i nie mów że jedyną wersją Windowsa jaką można aktualizować była Vista Business. Tutaj link o uaktualnianiu systemu Windows 7:

http://www.dobreprogramy.pl/Uaktualnien … 11430.html

I na przyszłość, jeśli chcesz szybko uzyskać pomoc pisz nieco bardziej szczegółowo bo z twojego pierwszego postu informacji trzeba szukać między wierszami.

Dla wyjaśnienia: żadna z nich nie jest nowszą wersją systemu. Professional jest tylko wyższą wersją.

Co Cię zmusza do zmiany wersji systemu?

Tutaj akurat chodzi o co innego, mianowicie chodzi o akrualizację innego Windowsa do Windows 7 i tutaj właśnie chodzi o to, że tylko Vistę można aktualizować do 7.Proszę, poczytaj sobie: http://windows.microsoft.com/pl-PL/wind … me-upgrade

To wyglądało tak, że zainstalowałem Windowsa Home Premium którego miałem razem z laptopem. Niby, bo zainstalowałem z innego nośnika (nie z partycji recovery). Niestety klucz podany na naklejce to tylko ściema bo nie można zainstalować na nim systemu - nie zostanie aktywowany (ot taka polityka licencji OEM). Więc chciałem zainstalowany system “podnieść” do Professionala, do którego posiadam klucz z MSDN żeby móc normalnie aktywować ten system… Niestety Windows Anytime Upgrade nie działa - woła klucz (oczywiście mogę go kupić), jeśli podam klucz Windowsa 7 Professional z MSDN wyświetla, że to nie jest prawidłowy klucz Anytime Upgrade. Ot cała historia z Upgradami.

:edit:

I udało się. Znalazłem jakiś klucz (stronę z wieeeeeeeeloma kluczami do Upgradu przez Windows Anytime Upgrade). Wpisałem ten, który był przy HP (jakiej firmy mam laptopa). I tadam, system zaktualizował się do wersji Professional. Po aktualizacji zawołał inny klucz gdyż ten nie jest prawidłowy. Wpisałem ten z MSDNa i tadam, system aktywował się. Tak więc mam już legalny system, a musiałem to osiągnąć trochę “lewymi” sposobami.

Na przyszłość.

Jeżeli instalujesz system z nośnika innego niż firmowe recovery i podajesz klucz który posiadasz na spodzie laptopa w większości przypadków system trzeba aktywować telefonicznie (czasami działa aktywacjia via internet ale to rzadkość). Pamiętaj też że wgrany system posiada inny klucz niż ten widoczny na spodzie laptopa, dlaczego tak jest tego chyba nie muszę wyjaśniać.

Chcąc uniknąć aktywacji systemu po każdorazowej instalacji z nośnika innego niź recovery wystarczy na domyślnie wgranym systemie zrobić bakcup certyfikatu i klucza. Więcej informacji w poście poniżej (dokładnie fragment użytkownika mmi ):

licencja-windows-t370972.html

W taki oto sposób po wgraniu systemu z dowolnego nośnika, przywróceniu certyfikatu i klucza możemy cieszyć się aktywowanym systemem.

żęby uaktualnić to trzeba mieć aktywowanego windowsa i wtedy dać uaktualnienie z taniego numeru do tego a ty nie miałeś żadnych z tych rzeczy

Nie miałem aktywowanego systemu i nie miałem legalnego key. Windows Anytime Upgrade “podniósł” mi system na nielegalnym keyu, którego później zmieniłem na legalnego. Da się ?

tylko że to tak nie działa ale w końcu masz swój system