Uaktualnienie Windows XP to Windows 7

Cześć

Chciałbym się Was zapytać czy jeżeli mam zainstalowany u siebie legalny system Windows XP wersja 32-bitowa i działa on już ponad 3 lata bez reinstalacji (wszystko działa bardzo dobrze) i chciałbym upgrade’ować go do Windows 7 z moimi plikami, programami, ustawieniami to czy jest coś takiego możliwe?

Tutaj mam taki raport jaki dostałem w programie Windows 7 Upgrade Advisor

http://cezars.hostit.pl/inne/report.htm

Mam nadzieję, że wiadomo o co mi chodzi :slight_smile: Dzięki serdecznie za odpowiedź.

Wyszukiwarka przestała działać?

http://www.dobreprogramy.pl/Uaktualnien … 11430.html

http://windows.microsoft.com/pl-PL/wind … -windows-7

Podczas instalacji niestandardowej nie zostają zachowane programy, pliki ani ustawienia. Z tego powodu taką instalację czasami nazywa się „czystą”.

masz napisane przeciez, ze:

co w wolnym tlumaczeniu znaczy: nie da sie - musisz zainstalowac od nowa win7 i przeinstalowac programy (wiekszosc ruszy bez problemow, niektore wymagaja oddzielnego sterownika)

Nie ma możliwości aktualizacji systemu Windows XP do Windows 7 , taką aktualizację można przeprowadzić tylko od systemu Windows Vista

Uaktualnienie można przeprowadzić z XP x86 i Vista x86 do 7 x86 oraz z Vista x64 do 7 x64. Niemożliwe jest uaktualnienie z XP x64 do 7 x86/x64 oraz z każdego systemu x86 do x64.

Skoro masz XP 32bit to jedynie wchodzi w grę czysta instalacja 7 x64.

Gwoli wyjaśnienia: kolega ma pewnie na myśli tzw. “nakładkę”, czyli uaktualnienie Windows Vista do Windows 7 bez utraty danych i zainstalowanych aplikacji. Takie uaktualnienie jest możliwe jeśli nie zmieniamy wersji systemu z 32 bit na 64 bit. Jeśli chcemy zmienić Vistę 32 bit na 7 64 bit to konieczna jest tak jak w przypadku XP instalacja od nowa, czyli tzw. “format c:”.

:roll: