Uaktualnienie z Windows 8.1 32 bit do Windows 10 64 bit, czy to będzie możliwe?

Witam. Mam oryginalny Windows 8.1 32 bit i zastanawiam się, czy będę mógł dokonać bezpłatnego uaktualnienia do Windows 10, ale 64 bit? Czy na obecną chwilę nic o tym nie wiadomo i pozostaje czekać na więcej informacji?

kolego na pewno nie. Ale jeżeli twój komputer może działać na 64bit to ściągnij sobie win 8.1 64 i wgraj na tym kluczu co masz

Jeżeli masz tablice partycji GTP to tak jak masz MBR to nie bo trzeba przekonwertować ale przy tym stracisz dane, czyli czysty format. Bez utraty danych jest trudno, choć możliwe. Na necie jest pełno instrukcji choć nie daja 100 procentowej pewności.

No i jeszce jedno. Nie zrobisz takiego uaktualnienia przez internet bo od razu właduje ci 32 bit. A tak naprawde to nie radze tego robic bo masz inne sterowniki itd. Praktycznie to to samo co czysta instalka. Z 64 na 64 to co innego.

A jeszcze jedno.

Przy takiej aktualizacji z 8 na 10 pogubi ci lokalizacje oprogramowania, tak wiec mimo tego że fizycznie można taki zabieg zrobić mając płytę win 8 n i tak zrobi ci się śmietnik więc nie warto.

Lepiej na tym kluczu co masz zainstalować 8 64 i uaktualnię. Jak masz komputer z preinstalowaną 8 i taka naklejka bez seriala to niezależnie czy zainstalujesz 8 64 czy 32 to pobierze ci numer z biosu i się zaisntaluje.

Uaktualnij 32bit do 64bit musisz mieć płytę 8.1 64bit wgraj system z zachowaniem plików ja tak robiłem i wszystko jest ok. Teraz tylko czekam na 10 :mrgreen:

Dobra, to pomińmy uaktualnienie i skupmy się na formacie. Mogę zrobić czystą instalkę, byle tylko legalnie i za darmo móc mieć zainstalowany Windows 10 64 bit.

Czyli jedyna opcja, to zainstalować na nowo Windows 8.1 64 bit, użyć tego klucza który mam, klucz zadziała bez problemu i jak wyjdzie Windows 10 to już wtedy przeprowadzę uaktualnienie.

Jeszcze jakieś rozwiązania znacie, czy innych nie da się w tym przypadku zastosować?

klucz pasuje do 32 jak i 64 ja mam lapka HP i tam miałem wgrany oryg. 32 bit wgrałrm 64 i klucz pasuje na 100% jest też w necie dużo info o tym. System aktualizacji nie pyta się czy chcesz zaktualizować do 64 bit bo wykrył 32. tylko aktualizuje to co masz

Dziękuję bardzo :slight_smile:

http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows-8/create-reset-refresh-media możesz wejść tu i utworzyć obraz iso win 8.1 64 bit bez problemu

Znam to, dzięki :wink: