Uaktualnienie zamienia cały system czy tylko się nakłada?

Cześć!

 

Kiedy wypełniałem PIT za 2014 rok, poprzez oficjalny program ze strony Ministerstwa Finansów, na komputer przedostał mi się jakiś wirus, który po włączeniu komputera uruchamia mi jakieś rosyjskie strony z grami i ewidentną erotyką. Najpierw była to jedna. Teraz włączają się dwie a nawet trzy. Próbowałem to wytępić różnymi antywirusami. Usuwałem dziwne wtyczki z przeglądarki itd. nic nie pomaga. Od wczoraj zaczynają pojawiać się niebieskie ekrany śmierci. Czekam na premierę Windows 10, bo mam oryginalny system więc bez obaw mogę go uaktualnić. Ale! Mam pewien problem z obecnym uaktualnieniem do Insider Preview czy cuś, bo nie wiem, jak to działa, a nie mogę czekać bo za chwilę wirus wykończy mi całkowicie komputer.

 

Czy wybierając jedynie opcję uaktualnienia (nie instalacji czystego systemu z pendrive), system całkowicie się zaktualizuje? Wszystkie pliki? Czy tylko niektóre, które zostały zmodyfikowane?

 

Chodzi o to, że mam nadzieję, że wszystkie pliki systemowe podmieniają się na nowe i w ten sposób wirus zniknie.

 

Boję się, że jak zrobię całkowite formatowanie, to utracę obecny klucz produktu.

Tylko niektóre

 

Raczej wątpię, że to wyeliminuje wirusa

 

Co ma piernik do wiatraka?

 

Wstaw logi

http://forum.dobreprogramy.pl/farbar-recovery-scan-tool-raport-obowi%C4%85zkowy-t478727/

 

A no ma piernik tyle, że tyle samo liter. :wink: A tak na poważnie - kiedy zrobię format systemu, to klucz z Windows 8.1 przecież zniknie. A nie mam kopii systemu, by potem go ewentualnie przywrócić, więc klucz też zniknie. A teraz kopi nie zrobię, bo będzie wirusem.

 

Logów na razie nie wstawię, bo nie mam tego komputera przy sobie. Ok. 14 powinienem dać radę.

Użyj jakiegoś programu do czytania kluczy. Płatny przykład: MyKeyFinder. Istnieją darmowe, lecz nie znam.

jeżeli kupowałeś lapka z system klucz jest zaszyty w biosie więc nic się z nim nie stanie. Jak chcesz klucz odczytać to zakładka System Operacyjny -> numer seryjny

 

https://secure.piriform.com/502/cookie?affiliate=32372&redirectto=http%3a%2f%2fdownload.piriform.com%2fspsetup128.exe&product=71030

Potem tego klucza będę mógł ponownie użyć przy przywróceniu systemu na czysto do Windows 8? Nieważne, że to będzie OEM?

 

Na razie muszę poczekać aż dostanę się do tamtego laptopa i zrobię te logi. Może one coś wykażą.

Ten klucz to jest właśnie klucz OEM. Użyj jakiegoś programu, zczytaj ten klucz i potem go użyj przy instalacji na czysto całego systemu. Tyle w temacie.

Podsumowując: Mogę instalować Windows 10 z Insider Preview, gdyby ta wersja nie dostała uaktualnienia do pełnej wersji (na bazie Windows 10 IP z Windows 8.1), to mogę przywrócić system na czysto z klucza OEM? Tyle, że system Windows 8 będzie z nieautoryzowanego źródła, bo tak jak mówię - nie mam kopii systemu niestety.

Masz zapewne partycję Recovery.

Okej, klucz mam wyciągnięty, zapisany i gotowe.

 

Logi w załączniku.

 

 

Addition.txt

FRST.txt

Shortcut.txt