Uaktywnienie klawiatury zewnętrznej (w laptopie) w Vista

Witam. Mam problem z klawiaturą zewnętrzną w laptopie. Jak włączam system Vista to diody kontrolne na klawiaturze zew. mi sie zapalają. Jak już jestem w Vista to klawiatura wogóle nie reaguje i niestety tylko mogę używać klawiatury orginalnej w laptopie. I teraz mam pytanie. Jak uaktywnić klawiaturę zew. w laptopie HP dv6540ew, aby poprawnie działała? Dodam tylko, że myszka zew. działa i tak samo monitor zew. Czekam na Wasze rozwiązania. Pozdrawiam ciepło :slight_smile:

Witam. Myszka jest podstawowym urządzeniem wskazującym, nie wymagającym raczej sterowników.

Inaczej sprawa ma się z klawiaturą. Po zainstalowaniu sterowników do niej ( jeśli oczywiście są…) powinnaś odwiedzić Panel Sterowania i odszukać ustawienia klawiatury. Tam znajdziesz zakładkę służącą do wyboru urządzenia ( jest tam lista). MS Vista powinien od startu systemu rozpoznać nowe urządzenie. Kwestia tylko dokonania wyboru w panelu.

Pozdrawiam.

Ciekawe rzeczy piszesz kolego. Zawsze sądziłem że klawa jest też podstawowym urządzeniem wskazującym obok myszki. Ba jeszcze nigdy nie instalowałem do niej sterów- NIGDZIE. Zawsze po podpięciu klawy przez ps2 powinna chodzić bez problemu. Przez USB zostanie zainstalowana KAŻDA klawa na standardowych sterownikach dostępnych w każdej edycji Windows. Nic nie trzeba ręcznie robić. Być może wystarczy że przepniesz klawe do innego usb.

-Druga opcja to wspomniany Panel Sterowania.

-Trzecia (mało prawdopodobna) to być może jakiś dedykowany soft w tym modelu lapka ma opcję włączania bądź wyłączania klawiatury lapka i zewnętrznej. Wystarczy ją włączyć. Trzeba sprawdzić czy da się takim czymś sterować w Twoim lapku. Zerknij do instrukcji dotyczącej oprogramowania sterującego.

Czytaj co napisałem. całe zdanie ( przez emocje masz chyba z tym kłopoty)

Klawiatury zewnętrzne czasami są tak skomplikowane, iż żeby zadziałały poprawnie MUSZĄ być zainstalowane sterowniki.

Poza tym Lilu21 nigdzie nie wspomina o PS 2.

Jeśli są stery to zawsze je instaluję. Jak nie chcesz to sam nie rób tego.

Najpierw piszesz: nic nie trzeba ręcznie robić a potem wypisujesz całą skomplikowaną ścieżkę postępowania z rękologią włącznie.

Jeszcze jedno. Sam podłączyłem do noebooka DELL klawiaturę i myszkę DELL. Mysz działała a klawiaturę uruchomiłem z Panelu Sterowania… i to 10 min temu…


Żeby nie było…

Sprawdzałam w Panelu Sterowania i jest niby na liście klawiatura, ale ona nawet jest jak klawiature odłącze, więc to chyba zainstalowane na “stałe”.

eh… zapomniałam wspomnieć, że ta klawiatura orginalnie jest pod PS2, ale kupiłam do niej przełączke USB. I nie miałam do niej nigdy sterowników i nie ma ich na stronie , bo są nie potrzebne. Rozmawiała supportem HP on twierdzi, że to ma znaczenie iż klawiatura jest pod PS2 a nie od razu pod USB pomimo zastosowania właśnie tej przełączki. Powiedziałam temu Panu, że się z tym nie zgadzam, gdyż myszka, która orginalnie jest pod USB, ale była do niej dołączona przełączka PS2; komputer stacjonarny nie miał problemów z rozpoznaniem myszki i działa bardzo ładnie. A tu takie “wielke problemy” Coś mi tu nie pasuje, ale tylko co…

Jeszcze na dodatek rozpętałam sporą dyskusje nt., że az zaczeło wrzeć w moim postcie.

Drodzy Panowie tak zaczeliście się spierać, że z Waszych porad nic nie wynika, powiem kolokwialnie chill out. Potrzebuje jasnych odpowiedzi, a nie batali, kto co jak robi. Zupelnie jak dzieci :slight_smile: Poza tym nie nie kłucie się przy DAMIE :stuck_out_tongue: Pozdrawiam i czekam na następne posty. :slight_smile:

lilu21 w moim poście emocji tyle co przy szachach. Nie wmawiaj mi czegoś czego nie robię. Jestem spokojny jak zawsze. Natomiast kolega ralfa toczy pianę bo nie ma racji.

Wracając do pytania. Sam stosuję przejściówkę/adapter USB-PS2 jak ty. Nie mam z nią problemów, z tym że najpierw wepnij samą przejściówkę. Niech system ją wykryje. Rozumiem że jest to przejściówka tego typu?:

http://www.allegro.pl/item250169273_adapter_klawiatura_i_mysz_ps_2_ps2_do_usb_kmk.html

Jeżeli tak, to być może jest ona wadliwa. Spróbuj przez nią podpiąć myszkę i zobacz czy chodzi.

Ew. krokiem kolejnym może być odinstalowanie kontrolera USB w systemie i restart. OS sam go ponownie znajdzie. Wówczas po uruchomieniu i znalezieniu kontrolera wepnij tą przejściówkę i klawiaturę.

Ja rozumiem, ale zwróciłam się nie tylko do Ciebie tylko do Was obu.

Przejściówke mam taką: http://abitech.pl/shop/towar/idt=1007433

Sprawdzałam tą przejściówke na komputerze stacjonarnym z systeme winXP. I co sie okazało… system stwierdził, ze nie może określic sprzętu i że nastąpiła awaria.

Wygląda na to, że adapter USB/PS2 jest uszkodzony. Nic innego mi nie pozostaje jak poprostu kupić drugi adapter USB/PS2, albo poświęcić się i uzbierać na nową klawiaturę już gotowym z wejściem USB.

To wszystko. Dziękuje za posty i pomoc. Pozdrawiam ciepło forumowiczów :slight_smile:

Chwileczkę. Powiedziałaś że masz klawiaturę na PS2 i kupiłaś przejściówkę na USB.

Teraz pokazujesz że masz klawiaturę USB i przejściówkę na PS2. To w końcu jak to jest? Zdecyduj się. To zasadnicza sprawa.

Jaki wtyk jest na końcu kabla klawiatury. USB czy PS2?

Cpt.Pigmej Dobrze, że zauważyłes :slight_smile: Pomyliłam zdjęcia. Chodziło mi o przejściówke tą http://www.nokaut.pl/akcesoria/adapter- … 25aej.html

Teraz się zgadza. A klawiatura jest oczywiście na PS2 Pozdrawiam

No to teraz się zgadza :slight_smile: Więc trzeba ten gadżecik wymienić na sprawny.

No właśnie :slight_smile: Dzięki za pomoc Cpt.Pigmej. Pozdrawiam ciepło :smiley: