Ubezpieczenie - alternatywa dla PZU

Czy ktoś może polecić jakąś alternatywę dla PZU ?

Chodzi przede wszystkim o dobre warunki i niską cenę :wink:

Ubezpieczenie czego?

@bachus W razie wypadku, kasa za pobyt w szpitalu, kasa za narodziny dziecka itp.

Szczerze? Lepiej załóż sobie jakieś sub konto i tam wpłacaj po 200 zł. Więcej z tego będziesz miał niż ja - za operację dostałem 500 zł, nie wypłacili mi za niezdolność do pracy, bo należy się tylko tym ze stażem w szpitalu większym niż 7 dnia, a normą jest wywalanie pacjentów na 3 dzień. Aaa… jak sobie podliczyłem, to przez parę lat wpłaciłem tam jakieś 12 tyś zł, także ubezpieczenie to taki mit. Jak ma być tanio, to nie może być dobrze…

1 polubienie

Ja tu myślę o kwocie 50zł…

Czy 50 zł czy 10 zł, lepiej sobie schowaj to do skarpetki. Przynajmniej się nie wku***sz, jak przyjdzie odmowa z numerkiem jakiegoś punktu z regulaminu (w moim przypadku regulamin miał ponad 120 stron).

1 polubienie

Jeszcze nie miałem problemów. Jednak wolę mieć jakiś PZU czy coś…

I życzę Ci byś nigdy ich nie miał… nie ma co podstawa to zdrowie…

@anon72825314 Dlaczego szukasz alternatywy dla PZU? Miałeś jakieś problemy z tą firmą czy szukasz po prostu atrakcyjnej oferty? Od lat korzystam z wymienionej firmy ubezpieczając dom samochód czy w końcu siebie. Nigdy nie miałem problemów z roszczeniami. Problemowa jedynie była kobieta, która nie chciała przyjąć zgłoszenia, bo to zbyt mała szkoda ale w końcu przyjęła. Myślę, że w niejednej firmie albo inaczej - placówce spotka się takie zachowanie.
Dobrym wyborem jest korzystanie z ofert ubezpieczyciela, który ubezpiecza masowo w dużych firmach, będąc pracownikiem. Są to zdecydowanie lepsze oferty niż oferta indywidualna.

PZU to jest największy w PL ubezpieczyciel. Prawdopodobnie chodzi o koszta, bo prawdą jest, że nie należy do najtańszych.
To co warto robić, to dokładnie zapoznać się z OWU (czyli ogólnymi warunkami ubezpieczenia), a w szczególności z działem o wykluczeniach i ograniczeniach odpowiedzialności ze strony towarzystwa ubezpieczeniowego. Tak, zdarzają sie takie wykluczenia. Dwa najczęściej spotykane przypadki to wina umyślna lub rażące niedbalstwo, pod które można podciągnąć wiele rzeczy. Na https://www.transbrokers.eu/ocpd-oc-przewoznika-drogowego/co-grozi-w-razie-wyrzadzenia-szkody-wskutek-razacego-niedbalstwa-lub-z-winy-umyslnej/ zostało to szerzej opisane. Warto się zapoznać, zwłaszcza te osoby, które dużo podróżują.