Ubezpieczenie OC komu zgłosić szkodę


(system) #1

Witam! Komu zgłosić szkodę? Mojej firmie ubezpieczeniowej czy 2 osoby? Wypadek z winy drugiej strony.

Podstawowe pytanie ale nie wiem, mój 1szy wypadek


(Myciu 1974) #2

W firmie 2 osoby.Będzie szybciej z wypłatą odszkodowania.Musisz mieć oświadczenie tej osoby(czas,miejsce)


(system) #3

Tak myślałem.

Policja była.

Czy osobą zgłaszająca mogę być ja czyli kierujący, czy właściciel w dowodzie?


(jaru_r) #4

Po co Twojej - potrzebne jest oświadczenie podpisane przez sprawcę, jego dane do ubezpieczenia (w tym nr polisy) i zgłaszasz w jego firmie ubezpieczeniowej. Tam też się dowiadujesz, czy potem auto naprawiasz bezgotówkowo, czy dostaniesz kasę na konto.


(Mazi686) #5

Witam . Tak czy siak jeżeli byłeś kierującym a nie właścicielem pojazdu , to właściciel będzie musiał dodatkowo napisać oświadczenie że w tym dniu udostępnił ci dobrowolnie swój pojazd.U większości ubezpieczycieli można już zgłaszać szkodę on-line , a infolinia to normalna sprawa . Po zgłoszeniu oczekujesz na przyjazd rzeczoznawcy i tyle .I moja taka sugestia nie daj się zrobić w naprawę bezgotówkową bo wyjdziesz na tym jak ......., lepiej na własną rękę naprawiać można parę stówek zaoszczędzić .


(system) #6

dzięki, już zgłoszone


(lith) #7

Wszystko zależy jak chce sie naprawiać. Jak się zna i chce się przyoszczędzić to można godzić się na kasę. Tu zamiennik, tamto olać, tamto Heniu mechanik zrobi taniej i będzie kasa w kieszeni. Ale jak priorytetem jest odpicowanie autka np. oryginalnymi nowymi częściami itd. to możesz się przejechać na kasie do ręki.


(olmeca) #8

Jak masz stosunkowo młode auto to pchaj do ASO i bezgotówkowo. Możesz wcześniej jeszcze ściągnąć rzeczoznawce z PZMot`u do wyceny szkody zanim to zrobi ubezpieczalnia.


(system) #9

na szczęście to nie było moje auto, bo te to z 97r. więc kasa do reki i sam naprawiam.

A czy ubezpieczyciel może zechcieć nie dać kasy i zrobić to bezgotówkowo?

Chodzi o Inter Risk

W poniedziałek ma przyjechać gościu i ocenić szkody