Ubezpieczenie samochodu! - Gdzie, ile?

J/W

Pewno nie jeden z uzytkowników ma samochodzik, wiec mile widziane wszelakie informacje, gdzie rejestrowac, gdzie tanio, czy warto rejestrować na siebie ( nie mam 25lat) itd ??

Moze twój ojcice ma autko i ubezpiecza już od jakiegoś czasu to mógłbyś być z nim współwłaścicielem i zapłacić mniejsze ubezpieczenie bo On powinnien mieć zniżki, i jaką masz pojemność silnika bo od tego też zależy.

Moj ojciec nei ma samochodu, ale jak wiadomo ma skończone 25lat :smiley:

Jak to jest z tym, ze samochod moglby miec dwóch właścicieli ?

Nad pojemnością myśle, neiwiem jakei są opłaty :slight_smile: Miel widziane wypisywanie, ile każdego kosztuje utzrymanie wozu pod wzgledem oc :slight_smile:

Hmm brat jak kupił auto to zrobił tak ze z ojcem jest jego współ właścicielem

by zapłacić mniejsze ubezpieczenie. W cenach się zbyt nie orientuje ale popytam.

Auto może być zarejestrowane i ubezpieczone na właściciela i współwłaściciela. Można tak zrobić jeżeli np. twój ojciec ma 60% zniżek a ty 0 wtedy płaci się za ubezpieczenie 60% a tobie co roku przybywają procenty za bezszkodową jazdę i po jakimś czasie równierz masz 60%. Problem z tym jest taki że jeśli TY zrobisz szkode to i TY i twój ojcieć tracicie zniszki. Piszesz że niemasz 25 lat, w takim razie będzie zwyszka 5 lub 10 %(zalerzy od T.U.). W czasie zawierania umowy ubezpieczenia, agent zapyta czy pojazdem będzie kierować osoba poniżej 25 roku życia, lepiej powiedzieć że tak i zapłacić więcej, bo później jak się ktoś doczepi to mogą niewypłacić odszkodowania. I niema co sądami straszyć bo w ogólnych warunkach jest jasno napisane, a jeżeli składasz na polisie podpis to godzisz się na nie.

najlepiej zrobisz jak troche pobiegasz po różnych ubezpieczycielach , Np. PZU odradzam (choć sam tam ubezpieczam) opcja PZU: za nieukonczone 26 lat doliczają +25% , za posiadanie prawa jazdy mniej jak 2 lata +50% biorą pod uwage również region Polski. Jeżeli zdecydujesz kupić auto na ojca to zaraz przy kupnie na umowie należy wpisać własciciela jako ojciec i współwłasciciel TY. Ja ubezpieczam tylko dlatego w PZU że mam jeszcze na starych zasadach czyli jestem włascicielem córka współwłaścicielem mam zniżke 60% a doliczają mi za córke (za małolata) +20% , silnik 1,4 opłata roczna OC 560zł.

Ja auto ubezpieczyłem w PTU (Polskie Towarzystwo Ubezpieczeniowe) zresztą jak ponad 90% moich znajomych którzy mają samochód. Za OC na cały rok przyszło mi zapłacić 1415 zł - rejestrowałem samochód (Seat Leon 1.8 ) pierwszy raz niestety żadnych zniżek nie miałem bo i wiek poniżej 25 lat i prawo jazdy też za krótko :). Auto ubezpieczyłem tylko na siebie bo nie chciało mi sie nikogo innego ciagać po urzędach.

Potrzebne mi wieksze info :slight_smile: Napewno wielu jest użytkowników aut :slight_smile:

no tu jest lekki,acz konkretny problem -> czas, a w zasadzie jego brak ;\