Ubezpieczenie samochodu...?

Siemano, wiem że to forum o komputerach ale dział na luzie więc mam nadzieje że moge zadac to pytanie:

czy jeśli mój ojciec ma samochód już ubezpieczony (oc) a ja dopiero zdam prawo jazdy to musi on zapłacić dodatkowo, że udostępnia samochód osobie która dopiero zdała prawdko ? albo czy musi go ponownie ubezpieczyć i zapłacić więcej hajsu dlatego że jego samochodem jeździ osoba która dopiero zdała prawko ? coś ze niby jak samochód się udostępnia osobie poniżej X lat trzeba zapłaćić wiecej za oc ?

Nie, nic nie musi płacić… Auto jest zarejestrowane na twojego tatę i to on jest kierowca na którego jest wystawiane ubezpieczenie.

Sprawa ma się inaczej jeśli dopisał by cię do rejestru samochodu (inaczej mówiąc auto na 2) wtedy zapłaci więcej przez to, że jest 2 i przez to, że ty jesteś (będziesz) młodym kierowca. Jedyny plus tego, że tobie zacznie się już naliczać czas, w ciągu którego będziesz dostawał zniżki (oczywiście za bezkolizyjną jazdę :P). W przyszłości jeśli sobie kupisz auto na siebie, to dostaniesz już jakąś tam zniżkę w ubezpieczalni.

Na początku nie są naliczane zniżki… W tej chwili z tego co się orientuję, to do 23 czy 25 roku życia jest ZWYŻKA. Teraz nie pamiętam, czy to jest 125 czy nawet 15o% wartości ubezpieczenie wynosi.Dopiero po przekroczeniu granicy wiekowej, płaci się 100% ubezpieczenia, i wtedy zaczynają się naliczać zniżki.A ubezpieczenie, jeśli jest 2 właścicieli (właściciel i współwłaściciel), płaci się MAKSYMALNĄ jego wartośc, dla 2 kierowców. Czyli: jeśli twój tata ma zniżkę 60%, a chciał by zarejestrować auto na Ciebie jeszcze, to płacił by TWOJĄ wartość składki, z racju tego że jest ona wyższa. A tak jeszcze w kwestii formalnej: żeby móc zostać zarejestrowanym jako współwłaściciel, to na umowie kupna/sprzedaży auta, musiało by być twoje nazwisko i podpis. Inaczej nie ma na to szans.