Ubezpieczenie zdrowotne prywatne poza ZUS

(Deminiq) #1

witam,

czy jest mozliwosc ubezpieczenia sie prywatnie poza ZUS? obecnie nie pracuje na umowe o prace i njennie jestem ubezpieczony...a o bezrobotnym mowy nie ma... jest taka mozliwość ubezpiezyć by móc korzystać z lekarzy i przychodni?

Dzięki za odpowiedź

(Karolekc5) #2

Jest, tylko to spory koszt koło 400zł chyba miesięcznie, dokładnie juz nie pamietam

http://www.nfz-lodz.pl/index.php?option ... &Itemid=93

(Błażej) #3

Kolega pytał o placówki prywatne.

Kto w ogóle był by na tyle głupi żeby ubezpieczać się w ZUS (nie mówie tu o odciągnieciu hajsu z pensji)

Przejrzyj oferte swojego ubezpieczyciela samochodowego/konta w banku. Oni przeważnie mają umowy z takimi placówkami i można coś zawsze taniej wynegocjować.

Najniższe stawki to chyba od 50-100zł /miesiąc, ale w tym masz wizyty u specjalistów, przyjazd karetki i takie podstawowe sprawy tylko

(XOR) #4

Mam dodatkowe pytanie. A jak to jest wreszcie ze zdrowotnym w ZUS i regularnością opłat. Załóżmy, że pracuje na umowę zlecenie i w jednym miesiącu (n. luty) zrezygnowałem z opłat zdrowotnego, ale w następnym (od marca wzwyż) znowu zaczynam płacić. Czy w takiej sytuacji pokryte są koszty leczenia załóżmy w kwietniu czy NFZ przyczepi się, że w jakimś tam miesiącu dobrowolnie nie płaciłem i odeśle mnie z kwitkiem. Mówiąc prościej - czy NFZ patrzy na opłaty miesięcznie czy całościowo?

PS

Czy ubezpieczenie poza ZUS można odliczyć w PIT?

(Kpc21) #5

Wypadałoby żeby ubezpieczenie obejmowało też ewentualny pobyt w szpitalu, bo inaczej pobyt taki może skończyć się nieciekawie dla portfela.

(somekind) #6

Prywatne ubezpieczenia nie zapewniają leczenia specjalistycznego, leczenia naprawdę ciężkich chorób, ani refundacji leków.

Jeśli nie opłaciłeś składek za luty, a korzystałeś z usług refundowanych i NFZ to wykryje, to dostaniesz rachunek do zapłacenia. Jeśli składki za kwiecień opłaciłeś, to koszty leczenia masz pokryte.

Nie. Chyba, że masz działalność gospodarczą i wrzucisz je sobie w koszty, ale to może być ryzykowne.

(XOR) #7

Tak, ale w tym przypadku chodzi tylko o luty? Marzec i dlasz miesiące mogę spać spokojnie?

(1klassa) #8

Najlepiej zarejestrować się jako osoba bezrobotna, poszukująca pracy, wtedy płacą zdrowotne i jest spokój.

Umowa zlecenie płaci pracodawca, masz spokój

Umowa o dzieło, sam podpisujesz Z NFZ, trafiasz do ZUS, składasz deklaracje,sam płacisz.

W chwilach przerwy przed umowami rejestrujesz się w UP

Licho nie śpi, lepiej mieć wykupione powyższe ubezpieczenie ZUS.

Pozostałe to ubezpieczenia tzw dodatkowe, za pobyt w szpitalu, ciężką chorobę, wypadek itp.