uBlock: filtry kosmetyczne za dużo blokują

Na pewnym forum nagle zniknęły mi dziś odpowiedzi do postów oraz pole do wprowadzania tekstu. Wcześniej normalnie się wyświetlały, a niczego tam ostatnio nie blokowałam. Sprawdzałam w uBlocku i okazało się, że zablokowane elementy pojawiają się, kiedy w zakładce Listy filtrów odznaczę pozycję: Przetwarzaj i stosuj filtry kosmetyczne. No ale ja tam potrzebuję tych filtrów kosmetycznych używać. Jak mam sprawdzić, co dokładnie blokuje mi te elementy i to wyłączyć?
Odznaczenie własnych filtrów nie naprawia problemu, podobnie jak odznaczenie wszystkich zasubskrybowanych i wbudowanych. Nie wiem o co chdzi…
Rejestrator pokazuje coś takiego: screen

Pomogło zaznaczenie opcji: Ignoruj ogólne filtry kosmetyczne. Jednak teraz mam post z reklamą i pewnie nie da się go zablokować, bo razem z nim blokowane są też inne odpowiedzi i pole tekstowe :frowning:
Próbowałam zablokować chociaż obrazki z tej reklamy i niby znikają, ale po odświeżeniu strony wracają, a na liście filtrów te wpisy są na czerwono: https://i.imgur.com/haAQPB8.png

Spróbuj innego rozszerzenia blokującego reklamy. Ja polecam AdBlock’a i ew. Disconnetc.

@ blumberplumber - a skąd pewność, że to inne rozszerzenie na pewno sobie z tym poradzi?
BTW, jednak jakoś mi się udało te obrazki zablokować :slight_smile:

@krystian3w, czyli nadal problemów z domenami wp ciąg dalszy.

Reklamy można ubić skryptem - F4z / AdamWr napisał i na certyficate.it instrukcja jak użyć.

Opcjonalnie dało się go przekonwertować na uBlock Resources:

! zalecane
! userResourcesLocation https://cdn.statically.io/gh/MajkiIT/polish-ads-filter/master/polish-adblock-filters/polish_uBO_resources.txt


abczdrowie.pl,allani.pl,autokrata.pl,autokult.pl,biztok.pl,dobreprogramy.pl,dzieci.pl,easygo.pl,echirurgia.pl,fotoblogia.pl,gadzetomania.pl,hotmoney.pl,interaktywnie.com,inwestycje.pl,jejswiat.pl,kafeteria.pl,kafeteria.tv,kantory.pl,kazimierzdolny.pl,komediowo.pl,komorkomania.pl,mazury.com,mojeauto.pl,mojeosiedle.pl,nasygnale.pl,niewiarygodne.pl,nocowanie.pl,o2.pl,odkrywcy.pl,open.fm,parenting.pl,pudelek.pl,pudelek.tv,pytamy.pl,sfora.pl,snobka.pl,tlen.pl,totalmoney.pl,wakacje.pl,wawalove.pl,wp.tv,wp.pl##+js(wpAdsRemover.js)

Problem - zasłaniaczem treści “reklamy to nasza pasja” będzie tak długo jak WP ma ochotę przebudowy pop-upa (skrypt chyba adguardowy też padł lub jakimś cudem w Chrome dla 3.1.3 go nie widać).

Jak Beatka nie poda jakoś domeny np. w PW to nijak pomoc (chyba że to te jakieś darkw.pl) - WP będzie na rękę likwidacja wadliwego filtra.

Tak, chodzi o darkw.pl. Reklama niczego nie zasłania. Jest w formie posta. Po prostu kiedy ktoś zakłada nowy temat, to od razu automatycznie dodawany jest w odpowiedzi post z reklamą, no ale już sobie daruję kombinowanie z nim, bo pewnie nie da się tego zablokować.
A na WP nie wchodzę, to nie wiem o co chodzi…

Potem obejrzę to forum, mają niby jakiś komunikat anty-adblock.


Sebę drażni problem z RODO na www.dobre... / reklamami WP.

@krystian3w Ten komunikat to mam zablokowany od dawna, już nawet o nim zapomniałam. Te posty z reklamą, to chyba jakaś nowość, bo wcześniej ich nie było. Ale widziałam już taką formę reklamy na innych forach od dawna

1 polubienie

No widzisz, a lepiej jakby był blokowany w Polskie filtry przeciwko alertom anty-adblock dla każdego.

Niestety nie pamiętam, który filtr blokuje ten komunikat anty-adblock. Wydaje mi się, że to jakiś gotowiec z subskrypcji, ale nie mam pewności…
@Edycja:
Jak odznaczam moje własne filtry, to nadal nie ma tego komunikatu, więc musi to być któryś z zasubskrybowanych

@krystian3w, tak te RODO już trochę wkurza. Nie wiem dlaczego, ale mam wrażenie, że Adblockery ostatnio słabo blokują. Nawet dodatek kiboke wymięka gdzie niegdzie na polskich stronach i nie może ukryć tego całego spamu cookies/rodo.

Na www.dobre… Filtr sieciowy robił jakąś dziurę ze spisem programów - jakby zakładki spadały pod spis z listami.

Jaki ci ona nie przeszkadza to możesz sobie nadpisać wykluczenie:

||wp.pl/*-FwkqOxhmGz4XCSo7GGYbPhcJKjsYZhs-$script,domain=~pilot.wp.pl,important

Niby AdGuard wspiera taki zapis.

To ciekawostka.

To tak, z tym darkw.pl w Firefox nie mam problemu, więc muszę sprawdzić w Chrome.

Potem to się chyba skończy na tym, że będę potrzebować pliku z eksportu ustawień uBlock od Beatki.

Co do antyadblocka, to podejrzewam że on będzie przywracał “Panią Reklamę”, bo nie sądzę by ktoś dodał blokowanie po klasie CSS z dwoma cyframi na końcu lub jeszcze bardziej sięgał po skryptowe zaburzanie wykrywania postów od “Pani Reklamy”.

Taka zmiana pomogła by na wycinanie pola do pisania jak robi to skrypt w postaci filtru lub CSS ładowany jako filtr - bo takich AdBlock nie obsługuje poza tych z listy na problematyczne reklamy:

https://easylist-downloads.adblockplus.org/abp-filters-anti-cv.txt

Zdajesz sobie sprawę, że ta reguła powinna zostać dodana? Działa to z UBO np. A swoją drogą, Fanboys Cookies mają regułę dla dobreprogramy i nie działa. I don’t care about cookies jako lista też sobie nie radzi. Ja myślę, że wp celowo popsuło główną dobrych programów.

No nie właśnie, nagle przepiszą 3/4 layoutu na samą bibliotekę WP i nagle będą gołe linki na niebieskim tle i za wielkie obrazki “jakbyś zablokował cały CSS”?