uBlock: jak skutecznie blokować elementy ze zmiennym selektorem?

Przykładowo na str. wp.pl - blokowanie poprzez wybranie elementu działa, ale tylko do czasu odświeżenia strony, ponieważ po każdym odświeżeniu/wejściu na stronę zmienia się kod elementu: screen. Jak skutecznie zablokować overlay z tym komunikatem?
I co właściciele takich serwisów mają z tego, że tak utrudniają blokowanie głupiego komunikatu o ciastkach? Przecież to nie jest reklama… Coraz częściej spotykam się z tego typu zagraniem i chciałabym nauczyć się blokować takie rzeczy. Może mi ktoś wytłumaczyć jak laikowi?

Nie można blokować/ukrywać, padają wtedy “komentarze anonimów”, player osadzony WP się nie ładuje.

https://github.com/PolishFiltersTeam/PolishCookieConsent#jak-zainstalować

1 polubienie

W sumie na WP już sobie poradziłam. Okazało się, że wystarczy zablokować ciastka z tej witryny w przeglądarce.
Jednak pytanie jest ogólnie o to, jak blokować elementy ze zmiennym selektorem, a to nie tylko komunikaty o ciasteczkach, np. na Allegro też są takie upierdliwe elementy i coraz częściej spotykam się z taką praktyką na różnych stronach. Czasami nawet nie chodzi o reklamy, tylko jakiś zbędny, przeszkadzający element strony…

A chrzanić komentarze wszelkie, anonimów czy nie anonimów. :wink:
Player nie działa? Trudno, obejdzie się. Byleby nie było reklam i wyskakujących powiadomień o ciastkach, RODO-SRODO, innych babkach czy w ogóle innych tego typu gówien. Sorry, ale tak jestem cięty na to, że nie macie pojęcia. :wink:

Wiem, to jest moje zdanie, każdy ma prawo do oglądania tego co chce, ja mam prawo do nieoglądania. I nie oglądam.
Jeśli nie da się gdzieś wejść, to nie wejdę, prędzej zrezygnuje w ogóle, niż wejdę odblokowując reklamy.

2 polubienia

No dokładnie. Ja tam i tak żadnych filmików nie oglądam ani nie czytam komentarzy. W ogóle rzadko zaglądam na WP, tylko czasami jak coś wyszukuję w Google, to trafiam na jakiś artykuł ze strony należącej do WP i wtedy chcę sobie móc przeczytać.
Bardziej zależałoby mi na jakiejś uniwersalnej poradzie odnośnie blokowania takich elementów na różnych stronach, nie tylko WP

To w takim razie trzeba działać dwutorowo.
Nano Defender, Nano Adblocker + włączenie większości filtrów jakie tam są + filtry majkiit. Plus uMatrix i zabawa w odblokowywanie tego, co chcemy, aby działało. Ja jeszcze mam blokadę HTML5.0 autoplay (aby nic się samo nie uruchamiało) i wyłączone gify.

Jakie filtry dodatkowo dać do Nano Adblockera?
Polecam stronę: https://github.com/MajkiIT/polish-ads-filter i stosowanie się do tego, co ta jest napisane.

1 polubienie

Tylko gotowe filtry blokują reklamy i komunikaty o ciasteczkach, a ja na niektórych stronach chcę móc sobie ukryć też niektóre elementy strony, nie będące reklamą…
Czyli dla laika tworzenie takich filtrów byłoby zbyt skomplikowane?

Sprawa na tym polega, że Polskie Filtry RODO-Ciasteczkowe, to tuba do rymu i na WP blokuje tylko ikonę ciasteczka - 1 trafienie. Majki na githubie pasie się pewnie profitem, albo mu kazali ka?
Ja tam wyszukiwałem skrypty zbędne acz szkodliwe, do tego i dont care cookies tak, żeby strona funkcjonowała. I tak monit rodo ciasteczkowy pokazuje się i znika. Dobrze choć tyle.

To zrób fork i wydawaj własne xD.