uBlock Orgin przepuszcza reklamy

Witam. Czy u was ublock orgin też zaczął przepuszczać reklamy.Na stronie dobreprogramy.pl wyświetla mi się reklama amd radeon temat wyższy poziom gry.Filtry mam zaktualizowane.,czyżby znowu coś kombinują.

Daj link, bo nie chce mi się przeszukiwać tego śmietnika :wink:

Jak jest niezalogowany to owszem, filtry na reklamy WP niestety są w takim absurdzie, że trzeba aktualizować je co tydzień: https://github.com/MajkiIT/polish-ads-filter/issues/13818#issuecomment-748582064

Jak widać ZiZi nie lubi komentować lub jak komentuje coś 2 razy na miesiąc - to jednak portal czyta jako gość (niezalogowany).


Tak, tak; system dezaktywacji reklam dalej działa na:

  • forum (“poziom zaufania” 2 - chyba “zwyczajny”)

  • i portalu (są powiadomienia jak załapiesz się (30 lub 90 dni) i dezaktywacyjnie jak komentowanie będzie za rzadkie - opcje z recenzją i blogiem raczej nie są często wykorzystywane by mieć 3 miesiące bez reklam).

1 polubienie

Nie. Strona jest pusta (od reklam) jak bęben Rolling Stonesów:

Bo pewnie wrzucasz 2 komentarze na miesiąc, sprawdź w incognito lub w kontenerach (Firefox):

Zaktualizowałem obrazek. Nic się nie zmieniło (oprócz wylogowania).

No to jednak uAssets zlitowało i coś jednak wymyśliło lub garuglec znowu się bawił i wymyślił nowy filtr pod reklamy WP.

Ale pewnie 28 już padnie lub wcześniej jak sztab WP pracuje w niedzielę.

Jeśli chodzi o stronę główną, to u mnie też nie ma żadnych reklam, a mam tutaj tylko ublocka i ghostery.

Pytanie, czy autor tematu włączył wszystkie filtry w ublock.


ps.
Aha, ala ja się nie liczę, bo wyciąłem całą domenę WP.PL i z tego powodu mogę mieć spokój.

Wypróbuj jeden z tych dwóch blokerów z tematu czyli abdloc ultiamate lub adguard https://totemat.pl/jaki-wybrac-dodatek-blokujace-reklamy-do-przegladarki-najlepsze/ ustaw tam też ręcznie opcje filtrowania. Zobaczyć pewnie dużą różnice możliwości.

Do krystian3wTak przeglądam stronę jako niezalogowany.Nie widzę potrzeby aby za każdym wejściem na stronę dobrychprogramów się logować.Co to ma do ublocka orgin zadałem pytanie i oczekuję odpowiedzi.Nie chcesz nie odpowiadaj.Zrzut ekranu strony

Wejdź w ustawienia ublock origin, zakładka lista filtrów i kliknij aktualizuj filtry. Sprawdź też czy masz zaznaczone przynajmniej te polskie.

1 polubienie

Faktycznie sam uBlock przepuszcza trochę reklam. Podejrzewam, że to kwestia kilku(nastu) godzin.

Wszystkie filtry jak napisałem mam zaktualizowane.Filtry pobrane ze strony https://majkiit.github.io/polish-ads-filter/

Jeśli nie używasz wp.pl to wrzuć do swoich filtrów *.wp.pl :wink:

Zainstalowałem dodatkowo adguard reklama znikła.Dzięki wszystkim którzy próbowali mi pomóc.Temat do zamknięcia.

W takim razie domeny WP wyklucz z filtrowania w uBO, dla zmniejszenia przekłamań:

  • że masz pop-upy anty-adblock;
  • efekt białych stron bez treści;
  • wyciek reklam bo zaszedł konflikt skrypletów.

W Firefox reklamy mogły zniknąć za sprawą “boskiego” replace - ale myślę, że WP już je rozpracowuje:

https://kb.adguard.com/en/general/how-to-create-your-own-ad-filters#replace-modifier

Ja kojarzę, że można robić weryfikacje czy plik jest pobrany ze zmodyfikowanym czymś (na poziomie przeglądarki).


Lista portali przejętych przez WP/O2:

abczdrowie.pl
allani.pl
autocentrum.pl
autokult.pl
dobramama.pl
dobregry.pl
dobreprogramy.pl
domodi.pl
echirurgia.pl
fotoblogia.pl
gadzetomania.pl
homebook.pl
jejswiat.pl
kafeteria.pl
kafeteria.tv
kardiolo.pl
kazimierzdolny.pl
komorkomania.pl
luxlux.pl
medycyna24.pl
mixer.pl
money.pl
nerwica.com
nocowanie.pl
o2.pl
open.fm
parenting.pl
pinger.pl
pogodnie.pl
polygamia.pl
pudelek.pl
pudelek.tv
pudelekx.pl
pytamy.pl
samosia.pl
smaczneblogi.pl
smog.pl
snobka.pl
so-magazyn.pl
superauto24.com
testwiedzy.pl
vibez.pl
wp.pl

Niby jeszcze jakieś się znajdą, bo odrzucam subdomeny, czyli z około 110 pewnie 70 odpadnie i zostaje znaleźć te 20 co ich na liście nie mam.

Po co wykluczać te strony, skoro reklamy idą pewnie od centrali tak jak na DP?

To na DP są reklamy?

Przetestuj po wylogowaniu :wink:

Po wylogowaniu też nie ma :wink: