Ublock origin a conhive


(izok1980) #1

Witam czy ublock origin domyślnie blokuje już kopanie kruptowalut na stronach ? czy trzeba dodać swoje reguły ? Przeglądarka Firefox 60. 64 Bit Windows 10 Home.

Pozdrawiam.


(krystian3w) #2

Jak masz po instalacji zaznaczone “uBlock filters – Resource abuse​​​​​​​​​” to powinien, jak nie jest zaznaczone to widać masz uBlock Origin instalowany sprzed uruchomienia listy (nie każdemu to się samo zaznaczyło i też nie wiem czy powinno, na pewno po zresetowaniu ustawień uBlock się zaznacza) lub wyłączyłeś kiedyś.

Listę często aktualizują jak ktoś znajdzie coś nieblokowanego obecnymi regułami.

Przykład aktualizacji z ostatniego tygodnia na podstawie zgłoszenia w hoshsadiq/adblock-nocoin-list:


(Seba228215) #3

Dodajesz filtry :slight_smile:
https://www.certyficate.it/adblock/


(izok1980) #4

Dzięki sprawdzę jutro jak wrócę do domu :slightly_smiling_face:


(izok1980) #5

Sprawdziłem mam zaznaczone Resource abouse czyli wystarczy ? :slight_smile:


(krystian3w) #6

Tak.


(Seba228215) #7

To w takim razie dlaczego dodaje się do Ublock Origin jako specjalny filtr nocoin? Nie powinno go dodać, jeżeli resource abouse załatwia sprawę…


(izok1980) #8

Te filtry które podałeś to są właśnie resource abouse :wink:


(krystian3w) #9

Kwestia na ile jesteś w stanie ocenić się dublowanie tych 254 reguł użytych, pewnie za dużo by zajęło wymyślanie ulepszonego algorytmu do porównania.

Albo ożywione EasyList Polish - on ma dużo reguł sieciowych, stąd np. wynika tak wysoki wskaźnik użytych filtrów po dodaniu (co innego, że może psuć strony i chyba nikt nie zgłasza błędów - chyba że mailowo, to wtedy nie widać).


(Seba228215) #10

Masz resource w ubo, więc już ci go nie doda. Natomiast doda nocoin i pytanie… Czym się różnią oba te filtry (resource i nocoin) skoro się uzupełniają?