uBlock Origin blokuje ikonę wylogowania

Witam.
Nie wiem czy przypadkiem coś kliknąłem (mało prawdopodobne) ale uBlock w Firefox blokuje ikonę/przycisk wylogowania w poczcie O2.pl, który znajduje się w prawym górnym rogu. Stało się to przed chwilą. Jak wyłączę blokowanie reklam to przycisk się pojawia a jak blokuję reklamy to go nie ma. Przejrzałem opcję uBlock w poszukiwaniu jakiejś listy dodanych reguł blokowania z datą i godziną ale nic takiego nie znalazłem. Jak można naprawić ten problem?

Można użyć rejestratora uBO i/lub DOM inspektora:

Jak tam wyłapiesz usterkę to samodzielnie naprawić (dezaktywacja blokady/ukrywania lub dopuszczenie czegoś) lub zgłosić do twórców listy np. Quick Fixes jakby to ona psuła.

Ostatecznie reset do konfiguracji fabrycznej i ponowne aktywowanie/subskrybowanie list, pisanie swoich filtrów i reguł do „firewalla” do czasu aż znowu zniknie wyloguj.

Jak dla mnie zepsucie wygenerował MajkiIT — użyj do testów w zakładce „Moje Filtry”:

@@/^https:\/\/[a-z]{2,14}\.wp\.pl\/[a-zA-Z0-9_-]{200,}/$script,domain=poczta.o2.pl

Mogą wrócić reklamy.

2 polubienia

Sprawdziłem na innym koncie gdzie nie mam włączonej opcji 1 login od WP i tam przy włączonym uBlock jest opcja wylogowania.

Wyłączyć 1 loginu WP bez utraty konta się raczej nie uda (informacyjny mail z kwietnia/maja), mogą nawet zablokować ponowną rejestrację na ten sam e-mail (wcześniej można było sobie kasować by inni mieli maile zwrotne o nieistniejącym koncie).

Jesteś skazany na niełaskę MajkiIT czy odtworzy problem i znajdzie nowy filtr na reklamy.

Szybszy ratunek może być wdrożony listą AdGuard Base, tam też odtwarzam problem z przyciskiem - jedynie uBo wymaga dla tego regexu kopiowania subdomeny tlen i profil - jak logika AG pozwala pomijać to filtr nie ruszy z uBo.

Dziękuję za pomoc. zadziałało rozwiązanie

@@/^https:\/\/[a-z]{2,14}\.wp\.pl\/[a-zA-Z0-9_-]{200,}/$script,domain=poczta.o2.pl

Niektóre reklamy wróciły ale nie ma tragedii.

edit: Niestety wszystkie reklamy wróciły :frowning:

1 polubienie