uBlock Origin (lub AdGuard) dla zaawansowanych, czyli jak mogę zablokować to co chcę?

Witam,
jako że sam używam uBlock Origin, a natknąłem się tu na temat z bardziej zaawansowaną funkcjonalnością tych narzędzi, chciałbym dopytać czy ktoś nie mógłby przygotować małego PORADNIKA jak nimi się posługiwać.

U mnie zawsze sprowadzało się tylko do zainstalowania dodatku i nic więcej nie grzebałem. Ewentualnie wyłączałem funkcje blokowania reklam jak trzeba było przez niebieską ikonkę "power".

Najlepiej z obrazkami.

https://forum.dobreprogramy.pl/t/dyskusja-o-temacie-linux-przydatne-linki/655716

forum.dobreprogramy.pl#$#article[data-post-id="3844212"] .contents a:before { content: " (" attr(href) ") "; }

Pytania odnośnie tworzenia wzorca:
(ogólnie czy to jest sam CSS czy jeszcze coś się unikalnego do tego stosuje? bo mi obco to wygląda)

Co robi sekwencja #$# ? Jeden # oznacza ID, unikalny identyfikator, który często można wykorzystać jako odnośnik do treści np. przy kotwicy <a href="google.pl" id="jeden"> i teraz można przescrollować treść do elementu dając w adresie URL znak https://www.strona.pl/dokument.html#jeden

Dolara nigdy nie używałem. Co #$# ma robić nie mam pojęcia, raczej nie są to dwa ID (identyfikatory).

a:before { content: " (" attr(href) ") "; }

before z tego co pamiętam wstawiało zawartość "przed" jak sama nazwa wskazuje. Jakby było samo content: "Cześć"; to by wstawiło napis Cześć np. przed zawartością akapitu <p>. Co to jest attr pewnie atrybut, a href dotyczy się występowaniem tego atrybutu np. w <a href="google.pl"> tylko nie rozumiem jak to działa i czemu są tam aż dwa cudzysłowy, nie wiem kiedy ma podstawiać treść… ale przypuszczam że nawiasy okrągłe mają się wyświetlić jako czysty tekst, a to w środku jak się zachowa nie wiem.

Wzorzec się tworzy w czystym CSS czy w czymś jeszcze?

I gdzie ten kod co @krystian3w podawał trzeba wkleić? Może ktoś poradnik z obrazkami przygotować gdzie się to wkleja do uBlock Origin żeby działało?

I to coś nazywa się hackery? Dobrze mówię, nie przekręcam? Co to są w ogóle te hackery? Po angielsku nazywają się "hackers"? Niech mnie ktoś uświadomi czy tak to jest czy nie. Bo o hakerach nie chcę czytać tylko tych hackerach, a one gdzie występują w ogóle? To pojęcie typowo z dodatków?

Pytanie czy czytasz często wątek o linkach Linuksowych. Jak nie to nie musisz wklejać tego do „moich filtrów” (uBO) lub „moje reguły” (stajnia AdGuard).

Potem czy moderacja przeniosła linki 2024 w post z 2022 roku by nie edytować numerka posta na nowszy.

Na końcu może być wymóg stosowania ::before (z dwoma dwukropkami) przez uBo w nowszej wersji (AdGuard raczej tej blokady nie ma i wspierać powinien pseudoklasę :before).


#$# to informacja, że filtr w składni AdGuard „wstrzykuje” CSS, ID by było dopiero np.:

#$##ID { coś: tam }
#$#body #ID { coś: innego }

O attr: attr() - CSS: Cascading Style Sheets | MDN CSS attr() function

I raczej P tak nie zmodyfikujesz bez sięgania po ::after lub ::before - content - CSS: Cascading Style Sheets | MDN.


O hakerach przekręcasz na maksa - tam miałem na myśli że tylko oni mogą ci edytować zawartość pola moje filtry lub „moje reguły” (AdGuard) (luki w systemie lub przeglądarce jak nie wygrywasz trojana świadomie w system).