uBlock Origin przepuszcza reklamy na YouTube

Dobry wieczór, mam problem z wtyczką UBlock Origin. Przepuszcza ona czasami reklamy na youtubie i powiadomienia o YouTube Premium. Czy dałoby się jakoś to naprawić? Próbowałem już zainstalować wtyczke na nowo, filtry mam od majkiita.

Usuń i dodaj ponownie uBlock Origin. Następnie uzupełnij o wspomniane filtry z punktu 6.2 → Podstawowa konfiguracja Chrome | Przybornik #soo. Upewnij się, że nie korzystasz z innych rozszerzeń blokujących.

https://github.com/gorhill/uBlock/wiki/Dashboard%3A-Filter-lists#suspend-network-activity-until-all-filter-lists-are-loaded

https://github.com/gorhill/uBlock/wiki/Advanced-settings#suspendtabsuntilready - starsze niż 1.41.X


Jak coś to AdGuard ma podobny wyciek i chyba codziennie dokumentowane print screenem.

Nawet z płatną aplikacją na Windows.

1 polubienie

@ThetaETX Niestety dalej tak samo.

@krystian3w Dodałem te reguły, dam znać pózniej czy reklamy dalej występują

Jak coś to „Zawieś aktywność sieciową do czasu załadowania wszystkich list filtrów” może robić laga przy pierwszym uruchamianiu Chromium jak nie nie siedzi zminimalizowany cały dzień.

Wygląda na to że problem załatwiony. Dzięki.

Ale może wrócić „Google nie śpi”, „Google czuwa”.

Używam uBlock Origin i reklam na YT nie mam żadnych. Włącz wszystkie listy filtrów w ustawieniach. Oprócz tego być może pomoże to (nie wiem czy aktualne, szkoda mi czasu na DOMy):

www.google.com###fbar
www.google.com###rhscol
www.google.com##.vk_c.yAVMkd
||www.gstatic.com/youtube/img/promos/growth/dmod_si_horizontal_ver1_240x400.png$image
www.youtube.com###clarify-box > .ytd-watch-flexy.style-scope
www.youtube.com###ticker > .ytd-masthead.style-scope
www.youtube.com##.ytp-ce-element
www.youtube.com##.ytp-cards-teaser-text
www.youtube.com##.ytp-cards-button-icon-default
www.youtube.com##.annotation-type-text.annotation
www.youtube.com##.ytp-scroll-min.ytp-pause-overlay
www.youtube.com###offer-module > .ytd-watch.style-scope
www.youtube.com##.annotation-type-text.annotation-popup-shape.annotation-shape
www.youtube.com##.annotation-type-text.annotation-speech-shape.annotation-shape
www.youtube.com##.annotation-type-text.annotation-popup-shape.annotation-shape:nth-of-type(1)
www.youtube.com##.annotation-type-text.annotation-popup-shape.annotation-shape:nth-of-type(2)
www.youtube.com##.annotation-type-text.annotation-popup-shape.annotation-shape:nth-of-type(3)
www.youtube.com##.annotation-type-text.annotation-popup-shape.annotation-shape:nth-of-type(4)
www.youtube.com##.annotation-type-text.annotation-popup-shape.annotation-shape:nth-of-type(5)
www.youtube.com##.annotation-type-text.annotation-popup-shape.annotation-shape:nth-of-type(6)
www.youtube.com##.annotation-type-text.annotation-popup-shape.annotation-shape:nth-of-type(7)
www.youtube.com###dialog
www.youtube.com##.opened
www.youtube.com###chat

W twoim zestawie są tylko filtry na elementy irytujące. Prawie żaden pre-roll i mid-roll ad nie ukrywa się jak mu znika pole do wyświetlania obrazu - a może lecieć irytujący dźwięk przez 5 sekund do nawet 20 minut przy bardzo dziwnych reklamach np. kryptowalut…

Na pewno nie jest dobrze zmniejszać konfiguracji domyślnej uBo, a już dezaktywacja pierwszych 5-6 list powoduje, że uBo działa prawie bezużytecznie jak ABP (powrót plansz anty-adblock, pop-upów, pop-underów, malware/scamu):

obraz

Więc zalecam używać określenia np. „wyłącz wszystkie nieznane listy w sekcji Własne” - część uBo zaczęło banować za jakość filtrów lub porzucenie lata temu:

Ten temat został automatycznie zamknięty 90 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.