uBlock: problem z zablokowaniem RODO

Nie mogę sobie poradzić z zablokowaniem komunikatu RODO na stronie wylecz.to :frowning: Problem polega na tym, że kiedy wyświetla się ten komunikat, to na stronie nie ma scrollbara i nawet jak zablokuję sam komunikat, to nie mogę przewijać strony: https://i.imgur.com/juMBpPf.png

Poszły do dodatku, za bardzo im przesadzały straty z wycinania reklam u 10 milionów Polaków:

https://github.com/PolishFiltersTeam/PolishCookieConsent/releases/latest

1 polubienie

Albo sobie ręcznie aktualizuj jak stwierdzą że przez ciebie pozmieniają ID:

wylecz.to###modal-one
wylecz.to##body:style(overflow: auto !important;)

drugi filtr wymusza przewijanie.

1 polubienie

Dziękuję :slight_smile:
Dlaczego właściwie twórcy stron robią takie utrudnienia? Przecież to nie reklama, żeby mieli z niej dochód, więc czemu tak utrudniają blokowanie tego komunikatu?

1 polubienie

Im już wszelkie filtry na cokolwiek wadziły, że pewnego dnia wyleciało wycinanie rodo z ciasteczkowej listy dla poczucia bezpieczeństwa przed pozwami per osoba, bo namierzą imię i nazwisko.

Niby przeszła im ochota na batalię o straty rzędu przynajmniej 4 mln złotych, ale może nowy prawnik i znów nabiorą ochoty.

Chociaż nie widzę by jakoś odblokowywali widoczność przycisków do FB i Insta ze stopki - jakby brak dochodów z social media od założenia kont tam.

Ciekawi mnie czy @DRHAshino założy tu konto i zaraz powie, że filtry ci padną, bo na innym tagu lub inaczej zablokują przewijanie.

Chociaż pisał, ze wolałby jakby wszyscy wszystko sobie ręcznie blokowali i przeszkadza im subskrypcja listy reklamowej za raz po instalacji dodatku dla polski wersji językowych przeglądarek.

No ale mi bardziej chodzi o to, dlaczego twórca strony daje ten komunikat w tak trudnej do zablokowania postaci? Co on z tego ma?

Czysty jest od strony “prawnej” i niby uniknie tak kary na nawet 20 mln €, nikt jej nie chce a niby jest rok parasola ochronnego od najwyższych kar.

1 polubienie

Z jednego można się cieszyć, że to nie jest tak przekombinowane jak newsletter na https://www.autostrada-a4.com.pl/, niby przewijanie jest, a blokują akcje w JavaScript.

Ale przecież to chyba niemożliwe, aby ukarali kogoś, bo pozwolił odwiedzającym zablokować sobie ten komunikat? Przecież on obowiązek wypełnił i komunikat dodał, a że ktoś sobie sam zablokował, to co to ich może obchodzić? Czyżby to prawo nakazywało twórcom stron dodanie komunikatu w taki sposób, aby nikt nie mógł go w żaden sposób zablokować? To by już naprawdę było dziwne i podejrzane…

Pytasz czemu taki trudny. Wtedy większość nic na stronie nie zrobi, danych nie wrzuci w jakiś formularz, bo pewnie dużo niżej.

Esz, i znów mam taki problem z inną stroną. Kiedy klikam PPM i wybieram “Zbadaj element” to mam tam:
body.no-scroll {overflow: hidden;}
Po zmianie na:
body.no-scroll {overflow: visible;} scrollbar powraca, ale kiedy dodaję do uBlocka:
creativemarket.com##body.no-scroll (overflow: visible !important;)
To nic się nie zmienia :frowning: Nie umiem sobie z tym poradzić, ktoś pomoże?

źle, wycinasz “:style” i ci nie działa.

##body.no-scroll:style(overflow: visible !important;)
1 polubienie

Faktycznie, dziękuję :smiley:

1 polubienie