Ubnutu 13.10,po hibernacji brak sieci


(Marek263) #1

Witam.Po aktualizacji do wersji 13.10 gdy wprowadzam laptopa (lenovo r61i)w stan hibernacji i ponownie go budzę do życia nie mam połączeń sieciowych,wifi i kabel ,nawet już nie można go normalnie wyłączyć tylko trzeba na twardo.Bardzo mi to utrudnia życie ponieważ jadąc do klienta na serwis(internet)muszę za każdym razem wyłączać go.Pozdrawiam


(marcin82) #2

Serwisantowi trzeba po Googlach szukać?

http://www.webupd8.org/2013/01/fix-wire … k-not.html

http://www.techytalk.info/ubuntu-fix-ne … rom-sleep/


(roobal) #3

Z hibernacją raczej nie ma problemów, ale jeśli mylisz to z uśpieniem (zapisanie stanu systemu do pamięci RAM, nie na dysku), to pod Ubuntu często z tym był problem, mi np. usypianie pod Ubuntu (może to była też wina samego Gnome, bo pod KDE nie ma tego problemu) usuwało system plików.

Po linkach od marcina, widać że to nie jest odosobniony problem, więc jeśli jeszcze nikt tego nie zrobił, należałoby to zgłosić jako błąd do naprawienia.


(Stefe) #4

Mam też ten problem, te metody u mnie nie działają.

Dodane 04.11.2013 (Pn) 19:44

Samo połączenie możesz zresetować poleceniem

sudo service network-manager restart

Dodane 04.11.2013 (Pn) 19:46

U mnie właśnie problem dotyczy usypiania… i tylko w 13.10 z czymś takim się spotkałem.


(Marek263) #5

Dzięki za pomoc,reset połączeń czasami pomaga a czasami nie.Nie jestem oblatany w linuksie,Ubuntu używam do pracy bo jest stabilny i nic złego się z nim nie dzieje przynajmniej do tej pory tak było w przeciwieństwie do windy.Jak nie wyjdzie jakaś łatka do soboty to będę musiał wtedy pokombinować.Pozdrawiam


(Stefe) #6

A nie lepiej użyć sprawdzonego LTS 12.04.3? Jak nie za szybki komputerek to użyć ElementaryOS Luna z Pantheonem i kernelem 3.8.x.