Ubrudzone buty na CtP

Witam.

Temat dla tych, którzy wiedzą o co mi chodzi.

Niedawno skończyłem miesięczne praktyki w drukarni. Byłem kilka razy w dziale CtP i tam pobrudziłem sobie buty. Nie wiem czym dokładnie to pobrudziłem, ale na 99% było tak że jak jest maszyna naświetlająca i zaraz za nią naświetlona płyta idzie przez wywoływarkę to tam jest jakaś ciecz. I chyba buty zachlapałem właśnie w tej cieczy podczas wyciągania i mycia wałków. Nie pisałbym tego tematu, gdyby chodziło o jakieś buty tanie. Mam nowe buty Adidasa, białe, halowe takie jakby pokryte sylikonem (tanie DLA MNIE nie są i NIE PISZĘ TEGO W CELU WYCHWALANIE SIĘ !!

Próbowałem pastą do prania, proszkiem do prania, mydłem szarym… coś tam niby zeszło, ale dalej są takie plamy.

jak coś to mogę dać fotki…

dzięki za pomoc

może spróbuj może rozpuszczalnikiem do farb

jeszcze jak byłem w drukarni na praktykach to próbowałem zmyć to takim mydłem w którym był proszek… tylko że to mydło z proszkiem było do zmywania farby z rąk… a chodzi o to że buty nie są ubrudzone w farby, bo były ubrudzone w farbie tylko farbę się dało zmyć bez problemu, ale tych niebieskich zacieków z jakiegoś kwasu, którym wywołuje się płyty po naświetleniu nie da się niczym zmyć (niczym co przyszłoby mi do głowy)…