Ubu 12.04 - błędne wskazywanie ikonki kosza

Taki drobiazg w Ubuntu 12.04 LTS, ale czasem mnie lekko irytuje.   W Ubuntu 12.04 w lewym dolnym rogu jest ikonka kosza i jak się wrzuci do kosza jakieś pliki to ta ikonka jest trochę zajęta śmieciami. Jak się nie ma nic w koszu to ikonka czysty kosz. Myślę, że uzytkownicy Ubu wiedzą o co chodzi.

 

Natomiast od kilku miesięcy zdarza się dość często, że jak opróżniłem kosz to ikonka kosza wskazuje, że coś w tym koszu jest. Też tam macie?

 

 

Nie mam tak.

Nie masz czasem podłączonej jakiejś pamięci masowej pod USB? Gdy przenosisz do kosza, system zachowuje je na tej pamięci i przy podłączoniu może pokazywać jako pełny kosz. Często przy odmontowywaniu system pyta czy opróżnić kosz. Może stąd wynika to dziwne zachowanie. Sprawdzałeś czy masz pusto w ./local/share/Trash/files?

No faktycznie może to być związane z dyskiem zewnętrznym lub pendrivami. Natomiast ja jak cos usuwam np. z dysku zewnętrznego to potem klikam ctrl + H i usuwam kosz.

Ale to rzeczywiście chyba związane z dyskiem zewnętrznym.

Pliki na pamięci zewnetrznej przeniesione do kosza, przechowywane są na pamięci w katalogu.Trash-000, a przynajmniej u mnie tak jest.