UbuDSL, błąd Daemona - nie włącza się podczas startu systemu


(Ziomekfuu) #1

Witajcie!

System Ubuntu 9.04 zainstalował się bez żadnych problemów. Lecz potem nadeszła chwila instalacji neta. Pobrałem najnowsze UbuDSL dostosowane do dystrybucji i zrestartowałem komputer (tak jak prosiło) Ale coś jest nie tak, bo po uruchomieniu Apletu pokazuje się w rogu komunikat że jest coś nie tak z Demonem. A z programem nie można nic zrobić, ani połączyć... Proszę o pomoc ponieważ potrzebuję Ubuntu, a narazie na moim komputerze nie ma internetu. Z góry dziękuję.

PS. - Reinstalacja nie pomaga. :?


(Kmgolen) #2

Na razie nie ma rozwiązania tego problemu. Z pewnością za jakiś czas zostanie wydana odpowiednia poprawka. Na razie po każdym starcie musisz uruchomić terminal i wpisać

sudo /etc/init.d/ubudsld start

(Ziomekfuu) #3

Wyszła już ta poprawiona wersja? Bo trochę to uciążliwe z tą komendą.


(Kaka') #4

Polecenie, które podał max772 powinno być wykonywane automatycznie podczas uruchomienia systemu. Być może nie zostało dodane autostartu. Zainstaluj sobie prosty programik o nazwie rcconf , w którym możesz zarządzać usługami startującymi podczas systemu - włączać bądź wyłączać autostart.

Jeżeli mimo włączenia tego skryptu, nie uruchamia się on poprawnie, zrób małe, choć szczerze mówiąc - głupie - obejście: napisz jeszcze jeden skrypt, uruchamiający /etc/init.d/ubudsld, nadaj mu prawa do wykonywania i właśnie go dodaj do uruchamiania podczas startu systemu, za pomocą rcconf.

Pozdrawiam.


(system) #5

Możesz także zacząć używać Net - programik obsługiwany z linii komend, działa lepiej niż UbuDSL na 9.04...