Ubudsl na debianie 5 stable - wywala błąd przy instalacji

Oto cały problem, pisałem na aqq z kolegą dlatego w takim stylu…

:: 13:43:42mam net24 (adsl, taka neo od netii, lacze tp, speedtouch 330) :: 13:43:50no i instaluje ubudsl :: 13:43:53potem ppp :: 13:43:56i lib costam :: 13:43:59bo to wymagane :: 13:44:12no i pod koniec instalki ubudsl wywala mi errorka: :: 13:45:33starting ubudsl daemon: ubudsldaemon/usr/sbin/ubudsldaemon: error while loading shared libraries: libubudsl.so.l: cannot open shared object file: no such file or directory no i na czerwono linijke nizej :: 13:45:37failed!

Sorka za styl… Nie wiem co robić. Usługa nie działa, ale aplet jest ok, tylko wywala błąd że nie ma daemona - usługi. Ma ktoś jakiś pomysł?

Wersja ubudsl 1 jak dla ubuntu 8.10, bo dla debka robiła aferę z nieodpowiednią wersją…

Jeżeli masz ZTE ZXDSL 852 to raczej go nie uruchomisz z względu że pakiet modutils potrzebny do tych sterowników został zastąpiony przez module-init-tools i przez to sterowniki dalej wołają o modutils ponieważ nie są przystosowane do pakietu module-init-tools, możesz spróbować zainstalować modutils z wersji debian 4 etch, ale nie mam pojęcia jak się system zachowa, nie wiem czy tego wymagają stery do speedtouch 330 . Ale podobny błąd miałem na ubuntu, pomógł restart systemu. Możesz jeszcze spróbować ręcznie zrobić połączenie http://debian.linux.pl/viewtopic.php?t=2875 . Życzę ci szczęścia w uruchomieniu tych szajs modemów USB, ja już dawno dałem za wygraną, ponieważ chcę mieć debian 6, a szkoda zachodu dla tego modemu, dlatego czekam na porządny ruter z adsl.

Thomson Speedtouch 330 mam ;p

Po restarcie dalej nie działa, spróbuje modutils wgrać…