Ubuntu 10.04 - jak zainstalować drukarkę Lexmark Z617?

Witam posiadam drukarkę Lexmark Z617 Series i Otóż mam problem nie wiem jak ją zainstalować proszę mi pomóc opisując jak zainstalować a nie podawać linki do stron z poradnikami

Najprawdopodobniej będzie ciężko jeżeli się w ogóle da :confused:

Zacznijmy jednak od podstaw:

  • [*:1ao8fdad]Masz system 32, czy 64-ro bitowy?

Jeżeli to wykonasz, napisz.

Tak nawiasem mówiąc, to nie wiem, czy sam czasem nie miałem tego modelu. Był on tani, ale tusze do niego i ich wydajność nie były już takie. Przesiadłem się na laser i nie żałuję.

32-bity

Na ubuntu 11 też jest z tym problem

A normalnie przez panel się nie da

;/

Chyba ktoś tu czytać nie umie? O co prosiłem aby mi wytłumaczyć i dać jakieś linki do STEROWNIKÓW a nie do PORADNIKÓW więc?

Przeczytałeś to chociaż :x ? Tam jest wszytko podane, za równo sterowniki i jak to wszytko zainstalować. Sorry ale jak nie potrafisz czytać to nikt za ciebie roboty nie będzie odwalał :expressionless: .

Hmm logicznie myślący człowiek domyślił by się że szukałem już internecie więc na to też natrafiłaem bo się wyświetla prawie na samej górze wyszukiwania więc zamaist robić offtopic pomóż a nie pisz bezmyślnie -_-"

Piszę bezmyślnie :x . Powiedz mi co mam ci pomóc jak tam jest wszytko napisane? Jeżeli masz jakiś problem na którymś etapie to napisz a postaramy się pomóc. Ale bez podania żadnych informacji nikt ci nie będzie w stanie pomóc. A za rączkę to też cie nikt nie będzie prowadził jak małe dziecko.

Ja mam bliźniaczy model Z612 i pamiętam że w Ubuntu by ta drukarka zadziałała potrzeba było 2 plików nie pamiętam dokładnie nazw ale bodajże były to Z600cups 1 0 1 i386 i Z600llpddk 2 0 1 i386 nie wiem czemu ale mi ten sposób ze strony ubuntu nie zadział i znalazłem gdzieś pomoc na forum zagranicznym zobacz jeszcze tu http://stary.dug.net.pl/texty/lexmark.php domyślnie pliki Z600cups 1 0 1 i386 i Z600llpddk 2 0 1 i386 są w RPM dlatego najprościej znaleść w necie przerobione już te pliki na pliki .deb Na początek znajdz te 2 pliki, zainstaluj i podłącz drukarke i spróbuj System->Administracja->Drukowanie->Nowa Drukarka i zobacz czy tam już nie będziesz miał sterownikow z Z600

Dzięki bardzo o to mi chodziło Temat do zamknięcia :smiley:

Znaczy, że działa?