Ubuntu 10.04, Neostrada, jak zainstalować modem ZTE?

Witam posiadam modem ZTE ZXDSL 852 v2 i chciałem zainstalować sobie internet na Ubuntu 10.04 ale kompletnie nie wiem jak gdyby ktoś mógł opisać i wytłumaczyć mi najbardziej łopatologicznie jak się da, jak krowie na miedzy bo jestem w 100% zielony więc byłbym bardzo wdzięczny i proszę nie podawać linków do innych poradników

UbuDSL albo Linnet, ale już mówię że ten modem to ■■■■ i stwarza tylko problemy z instalacją na Linuksie :x , sam wiem ile nerwów mi zjad. Najlepszym wyjściem jest zakup jakiegoś prostego routera z ADSL albo starszego modem do neostrady np. Sagemy lub Thomson (z tego co pamiętam to były jakieś 330 Speedtouch czy jakoś tak) oba modele nie sprawiają takich problemów pod Linuksem, sam miałem pewien okres Thomsona. Proponuje się popytać znajomych co mają teraz router/livebox czy nie mają gdzieś leżącego niepotrzebnie starszego modem do neostrady, pewnie dają za bezcen, jak tak rozwiązałem tymczasowo problem z tym shitem :P…

Nie wiem jak to jest z neostradą, ale może w najnowszym Ubuntu 11.10 jest out-of-box (czyli bez kombinowania)?

Ale chciałem żeby mi ktoś wytłumaczył jak skonfigurować i zainstalować a nie krytykował mój modem więc?

http://linnet.cba.pl/showthread.php?tid=5 z tego co widzę to ubudsl już nie jest za bardzo rozwijany. Ale jak byś się trochę wysilił to byś to sam znalazł :stuck_out_tongue: . Ale nie obiecuję sukcesu, z tego co czytałem ostatnie ubuntu na którym się uruchamiał to 9.10. A co krytyki twojego modemu, napisałem jak po prostu jest.