Ubuntu 10.04 - nie mogę wpisać hasła w terminalu

Cześć!

Moich przygód z Linuxem ciąg dalszy. Niestety po raz kolejny pojawia się problem, którego nie mogę rozwiązać samodzielnie - i dlatego proszę Was o pomoc:))

Otóż gdy wpisuję jakąś komendę w teminalu wymagającą potwierdzenia hasłem komputera, nie mogę go wpisać - terminal nie reaguje na żadne wpisy z klawiatury. Gdy wyłączę terminal i zacznę wpisywać polecenie od nowa, mogę to robić. Gdy jednak trzeba wpisać hasło, to terminal nie pokazuje, nie reaguje na żadne naciśnięcia klawiszy. Nie mogę także wkleić wcześniej wpisanego hasła - terminal także nie przyjmuje żadnych wklejanych plików.

Jak więc mogę rozwiązać ten problem?

Używam Linuxa Ubuntu 10.04 w wersji 64 bitowej.

Hasło się nie pojawia to normalne, ono się wpisuje ale się nie pojawia ze względów bezpieczeństwa, ponieważ wszystko co wpisujesz do terminala zapisywane jest w pliku .bash_history w twoim katalogu domowym, gdyby hasło było tam zapisane, można by je bez problemu odczytać. Wpisz normalnie hasło i wciśnij enter.

Pozdrawiam!

To chyba oczywiste, że nie pokazuje hasła które wpisujesz - wszak to hasło, nie powinien zobaczyć go ktoś stojący za twoimi plecami, Wpisz po prostu hasło i zatwierdź enterem.

OK dzięki za pomoc

Zmyliło mnie to, że gdy wpisuję na ekranie nic się nie dzieje:)) i dlatego wydawało mi się, że po prostu terminal się zawiesza…

Myślałem, że będą pojawiać się gwiazdki, tak jak niemalże wszędzie:))

A sądziłem, że takich rzeczy, jak to, iż wpisywane hasło nie pokazuje się, uczą w szkołach na informatyce :slight_smile: Jednak naprawdę mamy niski poziom nauczania :stuck_out_tongue:

W sumie dałoby radę zrobić, aby pokazywało gwiazdki po wpisywaniu hasła, tak jak to jest w GDM ?

Zdaje mi się, że gdzieś widziałem kiedyś tutorial pokazujący jak włączyć wyświetlanie gwiazdek, ale nie mam teraz czasu tego szukać. Jest jeszcze kwestia tego, że nie pokazywanie gwiazdek dodatkowo poprawia bezpieczeństwo poprzez zatajenie długości hasła.

“Jest jeszcze kwestia tego, że nie pokazywanie gwiazdek dodatkowo poprawia bezpieczeństwo poprzez zatajenie długości hasła.”

łolaboga coż za problem wielki, żeby gwiazdki się pojawiały losowo od 1 do 2 na wpiany znak.

:x Problemem są Ci, którzy tego nie rozumieją.

Myślenie ma kolosalną przyszłość :slight_smile: