Ubuntu 10.04 nie odpala się

Witam, mam problem z ubuntu. Otóż pobrałem już kilka razy ten system z różnych stron (dzisiaj nawet wersje pl) iza każdym razem wypalam obraz na płycie. Nagrywanie przechodzi sprawnie i jest ok. Kiedy już wkładam płytkę do napędu i resetuje kompa wczytywanie idzie na początku dobrze, nagle komp jakby się restartował i to wszystko. Na monitorze widzę tylko brak sygnału. Dodam,że na laptopie żony po pewnym czasie to samo się dzieje i nie wiem czemu pokazuje się poszarpana tapeta z Windowsa. Ale nie o laptopa mi tu chodzi. Nagrywałem te obrazy dwoma różnymi programami jak Nero i Ashampo na moim stacjonarnym kompie. W pewnym momencie myślałem,że może mam coś z nagrywarką, więc nagrałem też na laptopie, ale beż zmian. Pewnie sobie pomyślicie,że obraz płyty żle ściągnięty. Też tak myślałem, ale jak pisałem na początku, brałem go z różnych stron. Nawet różne wersje (64, 32 bit) i nie wiem co mam robić dalej… czy sobie odpuścić czy próbować dalej, chociaż już tyle płyt straciłem.

Żeby sprawdzić, czy płyta się dobrze pobrała, porównaj sumy kontrolne.

Podaj konfiguracje komputerów, na jakich uruchamiasz Ubuntu. Próbowałeś jakąś inną dystrybucję uruchamiać?

mój stacjonarny to:

Procek: Athlon 64 7750+ 2.7 Ghz

Płyta gł: gigabyte GA 61pme s2 coś tam

Grafika: Pawer Color Radeon HD 5770 1Gb

Ram: Good ram 1x 1Gb, 1x 2Gb- razem 3Gb 800Mhz

Zasilacz: Modecom 620W

Normalnie odpala mi się ubuntu 9.10 z live cd. Inne linuksy normalnie mi się odpalają.

Nie wiem czy to ważne, ale mam Win 7 home premium, ana lapku Viste.

Są kłopoty z odpaleniem i instalacją Ubuntu 10.04 na komputerach 64 bit

Poczytaj na forum :http://forum.ubuntu.pl/

Na 32 bitowych odpala się i instaluje bezbłędnie

Witam!

Ja już instalowałem Ubuntu 10.04 wersja 64bit na 7 komputerach (w tym 2 laptopy) i nie napotkałem żadnych problemów. Na jakiej płycie to wypalasz? Masz oficjalny obraz czy jakiś modyfikowany? Opcja LiveCD działa?

Sciągałęm z dobrych programów i z ubuntu.pl. Wypalałem na płytach cd i dvd firmy esperanza. Płytki są dobr, bo inne wypalane działają, tylko mam z tym ubuntu problemy. Mandriva 2009.1, kubuntu 8.10 jak i ubuntu 9.10 odpalają normalnie i dają się instalować… A chce odpalić te nowe ubuntu. Jestem uparty i nie spocznę dopóki nie odpalę tego systemu u siebie na kompie.

A sprawdzałeś sumy md5 obrazu i obrazu zrobionego z płytki już PO wypaleniu?

nie, nie sprawdzałem. A jakim programem mogę to zrobić? Ale z drugiej strony, obrazy były z różnych stron i na pewno z jakiejś dobrze ściągnąłem dobrze. Mam wypalone 5 płyt. Raczej wątpliwe to jest aby za każdym razem żle mi się pobierało. Jak ktoś chce to nawet mogę wysłać komuś z was te płytki.

Nie chodzi o to, obrazy w teorii masz zawsze dobre ale po drodze może się nie ściągnąć jeden bit dosłownie i można mieć problemy przez to. Najlepiej to dociągnij obraz torrentem wtedy nie trzeba sprawdzać sumy kontrolnej bo klienty torrenta automatycznie “naprawiają” obraz. Następnie wypal obraz na płytce (ale nie jako data cd). Nie jestem pewien czy startując z płytki jest opcja sprawdzenia jej, ktoś może w tym pomoże bo nie pamiętam.

Zamiast marnować płyty i przy okazji zanieczyszczać środowisko to albo kup płytę CD-RW (koszt ok. 3 - 5zł za Verbatima) albo jak masz pendrajwa to obrazy wypakuj na niego programem Unetbootin i przy okazji dowiesz się czy płyty są do kitu czy z obrazami coś jest nie tak. Inna sprawa, uruchamianie systemu w trybie Live jak i instalacja z pendrajwa przebiega szybciej a czemu to chyba tłumaczyć nie muszę :wink:

Pozdrawiam!

Najlepsze w roobalowym rozwiązaniu jest to że możesz sobie tak ustawić pendrive żeby tam trzymać zdjęcia, dokumenty, muzykę i nawet instalować programy i to nosić ze sobą :slight_smile: 4GB pendrive spokojnie starczy (około 800MB na sam obraz ubuntu i reszta na dane).

to co mam zamontować obraz do deamon toola, wejść w płyte i poprostu skopiować na pendriva? Akurat mam 8Gb. 2 razy pobierałem przez uTorenta, a resztę normalnie przez strony.

ja polecam do tego ultraiso

1.Jak ściągniesz klikasz “Otwórz” i wybierasz obraz płyty screen

  1. Z menu Bootowalna wybierz Zapisz obraz dysku

3.Klikasz weryfikuj

4.Klikasz zapisz.

i tyle :wink:

Jakiego Daemon Toolsa? Pisałem wyraźnie, że masz to zrobić programem Unetbootin.

Pozdrawiam!

sorry nie doczytałem… Jutro sprawdze, bo ide teraz do pracy na nocke.