Ubuntu 10.04:Podczas sprawdzania napędu / znaleziono błędy

Witam, gdy chcę uruchomić Ubuntu 10.04 to wyskakuje mi błąd

i napis rozciągnięty na cały ekran na którym nie widać cały tekst

i przy m kończy sie tekst

Próbowałeś wybrać jakąś opcję? Przed wystąpieniem błędu pojawiała się jakaś aktualizacja? W sumie to wątpię, aby aktualizacja miała coś na rzeczy, ponieważ mam Ubuntu 10.04 i po żadnej aktualizacji nie miałem problemu z systemem. Nie zabrakło Ci czasem prądu? W sumie ext4 to nie Ntfs ale warto zapytać :wink: Po prostu napisz co się działo lub co robiłeś na komputerze, zanim wystąpił ten błąd.

Pozdrawiam!

Linux już przedtem dziwnie sie zachowywał pokazywał okienko że coś jest nie tak z power manager później error usb port później lapek miał zwieche przy logu ASUSa a ja tylko sobie grałem i rozmawiałem na gg :smiley: nie wiem czy to wina tego Kubuntu 10.04 co instalowałem jako KDE ale później usunąłem i se kubunciak zostawił resztki i nie wiem czy to przez to

Witam.

Uruchom system z live-cd. Zamontuj partycję systemową “/” z konsoli np. w katalogu /mnt:

sudo mount /dev/sdaX /mnt

Potem wejdź do /mnt i wykonaj polecenie:

sudo touch /forcefsck

Potem komenda:

reboot

Przy ponownym uruchomieniu komputera wszystkie partycje zostaną sprawdzone pod kątem błędów.

nie stracę wtedy danych? ;/

Nie, to wymusi sprawdzenie wszystkich partycji pod kątem błędów. Ryzyko utraty danych istnieje zawsze. Inne pytanie, czy uda się podmontować tą partycję w trybie live-cd. . Najwyżej pozgrywaj inne “dane” z pozostałych partycji np. /home na jakieś pamięci flash, DVD-RW czy inny dysk i próbuj.

Wiesz najgorsze jest to, że to trzeba zamawiać płytkę live cd bo mój lapek ma zryty napęd ;/

Dodane 04.05.2011 (Śr) 16:12

wracając do tematu: dzisiaj próbowałem zdejmować ram ale otwieram klapke z oznaczeniem że tam jest ram ale jest tam jakiś wiatraczek albo od GPU albo nie wiem od czego i nie widze żadnego ram-u :confused: