Ubuntu 10.10 brak dostepu bash

Witam postanowiłem postawić Ubuntu jestem w tym świeży. Podczas uruchomienia conky komenda ~/.conkyrc i wychodzi bash: /home/dawidsps/.conkyrc: Brak dostępu. Zmieniłem typ konta na Administrator i nie wiem jak to mam rozwiązać

ale że co?

bo nie bardzo wiadomo: odpalasz toto jako root czy co (i po co jako root)? jakie masz prawa dostepu do pliku .conkyrc ( wklej tutaj ls -alh .conkyrc)?

nie bardzo rozumiem wpisałem to do terminala i wyszlo -rw-r–r-- 1 dawidsps dawidsps 0 2011-01-20 17:51 .conkyrc

Dodane 20.01.2011 (Cz) 23:22

chodzi mi o to ze zainstalowałem conky sudo apt-get install conky po zainstalowaniu chciałem uruchomić komenda ~/.conkyrc i wychodzi brak dostępu

dawidsps , na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swoje posty i poprawić co trzeba. Niezastosowanie się do prośby będzie skutkowało przeniesieniem tematu do śmietnika.

Wykasuj ów plik (rm .conkyrc bądź w nautilusie), odpal - jako normalny użytkownik- conky w z terminala. Co wypluwa?

RubasznyRumcajs , ale dlaczego Ty chcesz konfigurację conkyego usuwać? oO

dawidsps , .conkyrc to, jak sama nazwa wskazuje, plik konfiguracyjny. Programu nie uruchamia się przez ten plik, ten plik słóży jedynie do skonfigurowania conkyego. Żeby uruchomić conky, w konsoli wystarczy wpisać samo conky

dawidsps , proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, dokładniej mówiący o problemie. W przeciwnym razie temat zostanie usunięty.