Ubuntu 10.10 i GNOME - zniknęły paski zadań

Siema, mam problem z moim Ubuntu 10.10 z środowiskiem graficznym GNOME. Wczoraj wieczorem nie robiłem nic specjalnego oprócz zainstalowania Firefoxa 4 oraz programu Conky, a następnie usunąłem ten drugi. Dzisiaj po włączeniu komputera i zalogowaniu pojawia się tylko Pulpit bez pasków zadań (najzabawniejsze jest to, że niedawno porządkowałem sobie pliki i usunąłem z pulpitu wszystko oprócz jednego pliku .txt). Programy działają gedit po włączeniu tego pliku, lub nautilus. Jednak pasek zadań nie. Nie mam pojęcia dlaczego tak się stało. Menu kontekstowe również działa.

Jeszcze pamiętam jak po odinstalowaniu Conky on wciąż działał ale uznałem, że to na pewno wina tego że został on w pamięci RAM i gdy kompa rano włączę to będzie ok.

Czy ktoś wie jak mogę przywrócić te paski?

Jeżeli włącza ci się nautilus, to przejdź do katalogu /usr/bin i uruchom z niego gnome-panel, może zadziała.

Zainstalowałem sobie gnome-panel bo go nie miałem, po restarcie kompa paski się włączyły ale pojawił się komunikat identyczny pojawił się po włączeniu sudo gnome-panel:

http://img232.imageshack.us/img232/6663/zrzutekranuwt.png

PS: Usunąłem ten aplet ale nie wiem jak go teraz przywrócić ktoś wie?

PS2: Jeszcze teraz mam problem z Google Chrome gdy go włączam to on informuje mnie że nie mógł odczytać ustawień i nie będzie mógł zapisać i ustawia domyślne. (Dzieje się tak nawet po reinstalacji)

PS3: Podejrzewam że niepotrzebnie uruchomiłem gnome-panel z poleceniem sudo i stąd wynika problem z chrome, ale dalej nie wiem jak to naprawić

Problem z Chrome rozwiązałem usuwając katalog /home/michal/.config/google-chrome, reinstalując przeglądarkę i importując ustawienia z internetu.

Znalazłem w sieci paczkę .deb z fast-user-switch-applet i uruchamiam ją za pomocą centrum oprogramowania, jednak jest tam taka informacja:

Pakiet 'gdm' jest w konflikcie z fast-user-switch-applet ( )

Co mam z tym gdm zrobić?

Spróbuj uruchomić je jako zwykły user.

Być może ten aplet jest już zainstalowany, dlatego występuje konflikt.

Czy za każdym uruchomieniem systemu wywala Ci ten komunikat ?

Jakoś sobie poradziłem, odinstalowałem pakiet gnome-panel, a wraz z nim gnome-applets i indicator-applet.

A następnie zainstalowałem pakiety (te na czerwono okazały się niepotrzebne):

gnome-panel

gnome-panel-data

gnome-panel-dbg

gnome-applets

gnome-applets-dbg

gnome-applets-data

indicator-applet

indicator-applet-complete

indicator-applet-appmenu

indicator-applet-session

Podsumowując: Jeżeli zniknęły Ci paski zadań w systemie, wykonaj:

sudo apt-get install gnome-panel

Jeżeli po restarcie wyskakuje błąd z Fast-User-Switch-Applet wykonaj

sudo apt-get install indicator-applet-session