Ubuntu 10.10 - nie działa mikrofon

Witam,

Ostatnio zainstalowałem Ubuntu 10.10 na mojej Toshibie Satellite L650-116 obok Windowsa 7.

Problem polega na tym, iż mikrofon (ten wbudowany oraz zewnętrzny) nie chcą działać. Próbowałem z ustawieniami dźwięku ale nic to nie dało.

Bardzo proszę o pomoc.

Wejdź w terminal i uruchom alsamixer. Wciśnij F4 i sprawdź, czy nie masz wyciszonych co poniektórych wejść. Ewnetulanie możliwe, że masz jakieś przełączniki pozmieniane.

Wszystkie wyjścia są na full a mikrofon nie działa… :frowning:

Wyciszenie, to nie tylko “suwak” przesunięty na “full”, ale i odznaczona kontrolka “MUTE” pod daną kontrolką - “suwakiem”.

Status MUTE/UNMUTE - pod “alsamixer” zmieniasz klawiszem “m”.

Przy aktywnym wejściu (UNMUTE), pod daną kontrolką znajdziesz “podświetlone” na zielono literki “OO”.

Dla efektywniejszego wykorzystania mikrofonu potrzebujesz odznaczyć także i kontrolkę “Mic Boost” (+20dB)

Dla usłyszenia czegokolwiek z wejścia mikrofonowego (słuchawki/głośniki), potrzebujesz ustawić “UNMUTE” dla wejścia “Mic” (kontrolki dla “Playback” - klawisz F3).

Ja też miewam tego typu kłopoty. Wchodzę wówczas w system preferencje - dźwięk - i tam w zakładkę wejście. Tam znajduje się możliwość ustawienia mikrofonu. Pozdr! !!

Zmianiałem ustawienia jak się tylko da ale nadal nie działa.

Też zauważylem że wejścia Jack komptera w ogóle nie działa pod Ubuntu.

Ps. Nic nie jest wyciszone.

https://wiki.ubuntu.com/Audio/Installin … verModules

Rozwiązanie twojego problemu.

Poszukaj też TUTAJ, może ktoś też miał z tym problem.

Wielkie dzięki. Mikrofon działa jak należy :wink: