Ubuntu 10 - Czy będzie płynnie chodził na Laptopie

Witam,

Planuję wgrać Ubuntu 10 na Laptopie. Czy będzie on chodził na HP Compaq nx9020?

Mam:

Intel Celeron m 1.40 GHZ

40 Gb wolnego miejsca na HDD

480 mb RAM

64 mb Grafiki

zależy mi aby karta sieciowa Linksys Wireles-G Notebook Adapter działała

Proszę o Pomoc

Pozdrawiam i życzę miłych chwil w tym śnieżnym dniu :slight_smile:

Zawsze można sprawdzić LiveCD. Biorąc pod uwagę ilość RAM-u nie wróżę ciekawych doznań. Zainteresuj się raczej czymś lżejszym (jeśli z rodziny *buntu to może Lubuntu?)

A czy na tym Lubuntu nie będę miał problemu z tą kartą sieciową?

Jeśli nie szkoda Ci płyty oczywiście. Po 1-minutowej konsultacji z Google wnioskuję, że da się ją uruchomić.

Ok Spróbuję Lubuntu. Jeszcze jedno pytanie czym się różni Lubuntu od Kubuntu?

Kubuntu zawiera środowisko graficzne KDE i pewien zbiór programów: http://cdimages.ubuntu.com/kubuntu/rele … 6.manifest

Lubuntu zawiera LXDE i pewien zbiór programów (niestety nie znalazłem analogicznej listy dla Lubuntu)

A który z nich jest bardziej przeznaczony do przeglądania sieci, biura?

Obie te dystrybucje są ogólnego użytku.Tyle, że Kubuntu ma większe wymagania sprzętowe. Podejrzewam, że różnica działania po zainstalowaniu na wymienionym sprzęcie byłaby znacząca na korzyść Lubuntu. Pomijając kryterium wymagań, wybór to praktycznie kwestia gustu.

Aha Bardzo dziękuję Ci za pomoc :smiley:

Pozdrawiam :slight_smile:

a ja z koleji po tym co przeczytałem wczoraj - Linux Mint “Debian” - zaskakująco niewielkie użycie pamięci RAM proponuję wypróbować także Linux Mint Debian.

Ja bym raczej polecił xubuntu (http://xubuntu.com/). Uważam że XFCE jest mimo wszystko mnie spartańskie niż LXDE, wygodniejsze i przede wszystkim ładniejsze.

Każdy chwali co to ma bądź miał, ja jestem za Lubuntu. XFCE już dawno przestało być lekkie.

Ja bynajmniej nie mam i nie miałem xubuntu. Lubuntu faktycznie jest lżejsze od xubuntu ale nie odczułem nigdy żeby to drugie było równie ciężkie co ubuntu/kubuntu. Lubuntu po prostu poleciłbym na typowo słabe maszyny, sprzęt autora moim zdaniem jeszcze się do takich nie zalicza.

Dziękuję wszystkim za pomoc :smiley:

Jak masz taką możliwość, to dołóż RAMu i nie będzie dylematu czy dany system będzie chodził szybko czy będzie się mulił :slight_smile: Kubuntu raczej odpada, KDE jest może nie tyle ciężkie, co według mnie, niezbyt stabilne i potrafi się przymulić, niektóre programy niekiedy nie odpowiadają i trzeba je ubijać. Jak dla mnie, KDE nie jest jeszcze stabilne.

Pozdrawiam!

Dobra, na razie nie mam możliwości dołożyć RAM’u (brak kasy) ale dziękuję za cenną pomoc.