Ubuntu 11.04 - brak unity

Chcę potestować to środowisko graficzne w Ubuntu 11.04 lecz po kliknieciu opcji “Wypróbuj” mam dostęp tylko do GNOME… Unity brak próbując na virtualboxie jak i na fizycznym kompie. Jak uruchomić Unity na virtualbox?

Sterowniki do grafiki

Jeżeli zainstalowałeś Ubuntu na VirtualBox’ie to zainstaluj na Ubuntu VirtualBox Guest Additions, powinno być w którymś menu VirtualBox’a.

ściągłem i zainstalowałem ale po zalogowaniu widzę tylko czarny ekran… Jakieś pomysły?

Przydziel maszynie więcej zasobów hosta.

Jaką masz kartę graficzną?

Jeżeli jest to Intel, Nvidia lub ATI raczej nie powinno być problemu przy obsłudze Unity 3D.

W przypadku dwóch ostatnich wystarczy zwykle doinstalowanie sterowników automatycznym narzędziem (Dodatkowe sterowniki). Aby go uruchomić (musisz mieć połączenie z internetem) klikasz na wyłącznik u góry z prawej strony i wybierasz Ustawienia systemu (ew. System Settings) i w zakładce sprzęt masz charakterystyczną ikonkę (przypominająca kartę graficzną lub karty rozszerzeń, powinieneś poznać). Jak nie można tam także wyszukać.

Po chwili szukania powinno Ci zaproponować jakiś sterownik (zwykle lepszy od poprzedniego), który także tam możesz wyłączyć.

Mam kartę nvidia, wcześniej próbowałem wyszukać sterowników ale nie znajduje rzadnych nowych.