Ubuntu 11.04 - Sterowniki ATI

Witam,

Zainstalowałem najnowszego Ubuntu, po czym sterowniki ATI Catalyst 11.4/ fglrx 8.841. Producent podaje, że są one przystosowane do współpracy z najnowszym serwerem X’ów [1.10]. System chodzi dobrze, Unity się uruchamia, ale strasznie zacina. Np. przy przeciąganiu prostokąta zaznaczenia, nie nadąża on za kursorem i “skacze”. Przed instalacją tych sterów problem nie występował. Najlepsze, że 3D działa dobrze. Fgl_glxgears pokazuje około 330 FPS. Karta to integra Radeon HD 4250. Na Ubuntu 10.10 wszystko śmigało, gry, compiz etc. Wiecie czego to jest przyczyna i jak sobie z tym poradzić?

Z góry dzięki za odpowiedzi

Adam

Tylko 330 FPS? Ja na swoim laptopie mam ponad 4500 FPS.

Zainstalowałeś odpwiednie sterowniki?

Przecież piszę, że zainstalowałem :slight_smile: Co do ilości FPS to jest tylko zintegrowany radeon więc czego się spodziewać?

A do testów używałeś fgl_glxgears czy glxgears, bo to różnica? :slight_smile:

mam ten sam problem a moja karta to ati 5770.karta srednia ale na sterach fglrx tez przycina przy przesuwaniu okien itp. Na zwyklych dziala ok, tych dystrybucyjnych.tez glxgears daje kolo 300 klatek/s i tez sie tnie a direct rendering jest na yes.

Dodane 30 kwi 2011, o 17:36

mam ten sam problem a moja karta to ati 5770.karta srednia ale na sterach fglrx tez przycina przy przesuwaniu okien itp. Na zwyklych dziala ok, tych dystrybucyjnych.tez glxgears daje kolo 300 klatek/s i tez sie tnie a direct rendering jest na yes.

Z oknami mam tak samo :frowning: Ale np. przy wpisywaniu tekstu nie ma spowolnień…

Może ten sterownik ma bugi i nie pozostaje nam nic innego jak tylko czekać…

Jak ktoś odkryje problem to piszcie :smiley:

Zainstalowałem Ubu 10.10 i ten sam sterownik grafiki. Na pulpicie nic nie przycina, a fgl-glxgears daje od 302 do 398 FPS. Także problem wynika albo z braku pełnej kompatybilności X’ów, albo niedorobionego Unity…

Niedorobionego ubuntu 11.04 bardziej… Na gnome też tnie mi się przesuwanie okien i inne animacje.

//EDIT:

Wejdźcie na http://ubuntu.pl/forum/viewtopic.php?f=146&p=838895#p838895 i wykonajcie podpunkt E.

U mnie wszystko zaczęło chodzić płynnie tak jak na 10.10 :wink: