Ubuntu 11.04 uszkodzony grub - jak przywrócić?

Witam

Ostatnio instalowałem sobie burg metodą opisaną tutaj, ale niestety gdy wczytałem windows 7 to potem boot loader, już nie ruszał tylko widniał napis Grub Loading. Co zrobić aby przywrócić ponownie gruba, bo teraz mam windows loader?

Pozdrawiam

Z tego co pamiętam to kiedyś po uszkodzeniu GRUB’a użyłem programu Super Grub http://www.supergrubdisk.org/category/download/supergrub2diskdownload/ albo jakiegoś bardzo podobnego (być może starszej wersji) Wykrył wszystkie zainstalowane systemy na dysku, następnie zalogowałem się do Ubuntu i ponownie zainstalowałem GRUB i jakoś poszło :slight_smile:

Jednak bardzo pomogła Ta metoda Tylko jedno mnie dziwi że po paru włączeniach windowsa Burg siada, czyli pojawia się wieczny napis Grub loading…

Nie mam pojęcia czemu tak się dzieje. Obecnie radzę sobie z wszelkimi problemami z bootloaderami w ten sposób, że instaluję Linuksa na osobnym dysku (80GB) wymontowanym przy okazji jakiejś modernizacji ze starszego kompa. Jeśli uwali mi się GRUB to nie mam problemu z dostaniem się do Windy a kiedy muszę przeinstalować Windows to nie niszczę GRUBA :slight_smile: uważam, że to jest dobre rozwiązanie jeśli posiada się dwa systemy.

Na razie będę używam GRUBA, potem może jak będę miał więcej czasu to pobawię się BURG.