Ubuntu 11.04 uszkodzony grub - jak przywrócić?


(funbooster) #1

Witam

Ostatnio instalowałem sobie burg metodą opisaną tutaj, ale niestety gdy wczytałem windows 7 to potem boot loader, już nie ruszał tylko widniał napis Grub Loading. Co zrobić aby przywrócić ponownie gruba, bo teraz mam windows loader?

Pozdrawiam


(pstrowsky) #2

Z tego co pamiętam to kiedyś po uszkodzeniu GRUB’a użyłem programu Super Grub http://www.supergrubdisk.org/category/download/supergrub2diskdownload/ albo jakiegoś bardzo podobnego (być może starszej wersji) Wykrył wszystkie zainstalowane systemy na dysku, następnie zalogowałem się do Ubuntu i ponownie zainstalowałem GRUB i jakoś poszło :slight_smile:


(funbooster) #3

Jednak bardzo pomogła Ta metoda Tylko jedno mnie dziwi że po paru włączeniach windowsa Burg siada, czyli pojawia się wieczny napis Grub loading…


(pstrowsky) #4

Nie mam pojęcia czemu tak się dzieje. Obecnie radzę sobie z wszelkimi problemami z bootloaderami w ten sposób, że instaluję Linuksa na osobnym dysku (80GB) wymontowanym przy okazji jakiejś modernizacji ze starszego kompa. Jeśli uwali mi się GRUB to nie mam problemu z dostaniem się do Windy a kiedy muszę przeinstalować Windows to nie niszczę GRUBA :slight_smile: uważam, że to jest dobre rozwiązanie jeśli posiada się dwa systemy.


(funbooster) #5

Na razie będę używam GRUBA, potem może jak będę miał więcej czasu to pobawię się BURG.