Ubuntu 11.10 64 bit - problem z grubem

Witam. Mam problem z instalacją Ubuntu 11.10 w wersji 64 bitowej na netbooku ASUS Eee PC 1215B. Kiedy próbuję instalować wersję 32 bit wszystko jest ok - mam utworzoną partycję pod Ubuntu i siedzi on koło preinstalowanego Windowsa 7 Home Premium i partycji odzyskiwania -> system sie instaluje -> grub wykrywa wszystkie partycje i ogólnie wszystko jest ok. Natomiast chciałbym mieć wersję 64 bit i tu pojawia się problem. Instalacja przebiega bez komplikacji, jednak po ponownym uruchomieniu pojawia się “unkown filesystem” i tryb grub rescue. Próbowałem instalować kilka razy i cały czas ten sam błąd. Próba naprawy gruba przez livecd również nie przynosi skutku - po zamontowaniu partycji z ubuntu polecenia grub-install i update-grub2 wykonują sie poprawnie (wykrywa win7 loader, partycje recovery itd.) ale po restarcie znów ten sam błąd. Próba odpalenia ubuntu korzystając z grub rescue również kończy się niepowodzeniem - ustawiam set prefix=(hd0,7)/boot/grub i set root=(hd0,7) (tam siedzi ubuntu) i po wpisaniu insmod normal celem przejścia do normalnego trybu otrzymuję błąd: " invalid arch independent ELF magic".

Co może być tego przyczyną ?

Hmmm a sprawdzałeś md5sum obrazu 64 bitowego?

Kilka miesięcy temu instalowałem Ubuntu 11.04 i był identyczny problem więc na pewno nie w tym rzecz. Zostałem przy wersji 32 bit ale teraz bardzo mi zależy na tym 64 bit.