Ubuntu 11.10. Jak zainstalować Neostradę z Liveboxem?

Witam.

Jak w temacie. Zainstalowałem Ubuntu 11.10 a teraz nie wiem jak zainstalować na tym systemie Liveboxa. Mam w laptopie kartę sieciową, bez tego całego adaptera USB. I nie wiem jak zacząć wogóle to robić…

Z góry dzięki za pomoc.

Przez WiFi czy po kablu?

Połącz się z siecią bezprzewodową/podłącz kabel.

Przez WiFi czy po kablu?

Połącz się z siecią bezprzewodową/podłącz kabel.

Przez WiFi

Jeżeli przez WiFi to łączysz się po prostu jak z jakąkolwiek inną siecią bezprzewodową :slight_smile:

Oczywiście podajesz ustalony przez siebie klucz.

Nic nie musisz instalować :slight_smile:

No tak. tylko że po włączeniu laptopa nie włącza się w ogóle dioda od WiFi…a wpisuje wszystko po kolei w terminalu ale nic to nie daje…:confused:

Co wpisujesz w terminalu?

W laptopie powinien być odpowiedni przycisk do włączania/wyłączania WiFi. Użyj go.

Mam WiFi włączone cały czas. Na Windows 7 działa a na ubuntu nie.

Wpisuje wszystko po kolei tak jak jest tu opisane:

http://www.ubuntu-pomoc.org/ubuntu-11-1 … erownikow/

Jaka karta sieciowa zainstalowana jest w laptopie? Chodzi mi oczywiście o kartę połączenia bezprzewodowego.

Czy jesteś pewny, że jest to karta Broadcom , dla której powstał opis z którego próbujesz skorzystać?

Czy przy wpisywaniu poleceń w terminalu pojawiają się jakieś komunikaty błędów, jeżeli są to wklej ich treść?

Czy przy wpisywaniu komend masz podłączony internet przy pomocy kabla (pierwsze polecenie z opisu instaluje pliki z internetu)?

LeserGD

majkel69

Podaj wynik polecenia z konsoli:

lspci -k

Podaj chociaż producenta i model tego laptopa…

Dell Studio 1535

Delle nie mają żadnych problemów z Ubuntu.

Teraz musimy ustalić jaką masz kartę bezprzewodową. Możliwe, że jest odpowiednia naklejka z dołu obudowy. Zobacz co tam jest napisane.

Możesz również podać tutaj wynik polecenia (pisał wcześniej o tym marcin’82 ):

lspci -k

Jeżeli jednak jest Ci wygodniej, możesz także znaleźć potrzebne informacje w Windows.

Najlepiej będzie jednak w podanej kolejności, czyli najpierw zapisz informacje z naklejki, potem dołóż do tego informację z konsoli. Odczytanie z Windows jest opcjonalne, jeżeli uda Ci się to co powyżej.

Szukanie producenta i modelu na własną rękę nie dało 100% pewności. Może być to Intel (nie powinno być raczej żadnych problemów), albo jakieś karty Della. Co ważne, Broadcoma masz tylko przewodówkę. Na nic więc był ten poradnik, ale poczekajmy na dokładny model (jaka radiówka siedzi tam w środku).

Karta sieci bezdprzewodowej w moim laptopie: Dell Wireless 1397 WLAN Mini-Card

Podaj również wynik polecenia (wpisujesz je w terminalu - CTRL+T):

lspci -k

oraz również:

iwlist scan

Jeżeli coś by “nie działało”, wykonaj 2. polecenie z prawami administratora (będziesz proszony o hasło):

sudo iwlist scan

Nie ma się co bać konsoli :slight_smile:

No a nie ma możliwości żeby ściągnąć skądś te sterowniki i zainstalowac jakoś z jakiegoś pendrive’a…?

majkel69 najpierw musimy się dowiedzieć co tam u ciebie w ogóle siedzie, naprawdę konsola nie boli, a jest jej użycie jest dużo lepsze z punktu widzenia forum - nie trzeba robić print screen-ów, tłumaczyć na zasadzie, kliknij tam, wpisz tam itp…

Konsola jest bardziej uniwersalna i nie boli :slight_smile:

majkel69 : Spokojnie, nic nie zepsujesz wpisując te polecenia :slight_smile: