Ubuntu 11.10 na netbooku Asus x101 działa dość wolno

Witajcie !

Postanowiłem zakupić netbooka, padło na Asusa eee pc x101 (8gb ssd) z linuxem MeeGo, ten bardzo nie przypadł mi do gustu i postanowiłem zainstalować na nim Ubuntu, pobrałem najnowszą stabilną wersję 11.10, zrobiłem bootowalnego pendriva zainstalowałem, wszystko pięknie działa, ale troszkę wolno, jako że Ubuntu oferuje masę opcji na komputer typowo do pisania\przeglądania sieci zbędnych piszę z prośbą do was o pomoc w konfiguracji \ optymalizacji systemu, co mogę po wyłączać \ usunąć i w jaki sposób mogę to zrobić, może jakieś inne środowisko graficzne ?

Mam wrażenie że Unity jest troszkę za ciężki na to maleństwo, chciałbym też zainstalować pakiet Wine by móc uruchomić excela którego to wymaga moja szkoła.

Dodam jeszcze że jestem raczej zielony jeżeli chodzi o Linuxa, kiedyś pracowałem jakiś czas na Ubuntu 9.04 ale mimo wszystko uznajmy że nie wiem nic, więc prosiłbym by wszystkie wskazówki \ rady \ solucje były opisane w jak najbardziej łopatologiczny sposób, liczę na wyrozumiałość. :wink:

  1. Wywal Unity

  2. Zainstaluj Xfce albo jak chcesz super-szybkości to OpenBoxa

Przeczytałeś mój post ?

Jeżeli potrafiłbym to zrobić to sam znalazłbym w sieci jakieś lekkie środowisko i je zainstalował.

Prosiłem o łopatologiczną solucję, a nie hasła typu “zainstaluj sobie nazwa_programu.”

sudo apt-get install xfce

Zainstaluj Xubuntu (XFCE zamiast Unity), będzie lepiej dzialać niż Ubuntu z Unity.

Zanim cokolwiek zainstalujesz lub zmienisz, sprawdź na początek jak będzie sprawowało się Unity 2d. Na Unity 2d przełączysz się podczas logowania, powinieneś wybrać sesję Ubuntu 2d, jeśli dobrze pamiętam.

Pozdrawiam!

Sprawdziłem wszystkie dostępne środowiska na ubuntu 11.10 i bez większych zmian, zainstalowałem na czysto xubuntu w tej samej wersji i jest lepiej ale nadal brakuje płynności, mógłbym to porównać do sytuacji gdy na windowsie brakuje sterowników do karty graficznej, może tutaj występuje ten sam problem, niestety nie wiem gdzie to sprawdzić, a tym bardziej naprawić ten problem, w tym asusie zaimplementowano z integrowany układ Intel Graphics Media Accelerator 3150.

Chciałbym też wyłączyć ten wysuwany toolbar na dole ekranu.

Ktoś jest wstanie pomóc ? :oops:

Z góry dziękuję ![-o<

Dodane 31.03.2012 (So) 22:42

Kolejny problem, chciałem zainstalować playonlinux by w następstwie zainstalować pakiet ms office, podczas instalacji z poziomu synoptic wywaliło jakiś błąd, po restarcie systemu, ten już się nie włącza, wyświetla

“Busybox v1.18.4 (Ubuntu 1:1.18.4-2ubuntu2) built-in shell (ash)”

Jakieś pomysły ?

Przepraszam, że co?

Zainstaluj Archa, rozwiążesz problem z płynnością i nie działającym Ubuntu.

Xubuntu powinno działać bez problemu. Jak partycjonowałeś dysk? Zapoznaj się jeszcze z tym http://www.ubucentrum.net/2011/01/konfi … -1010.html

Pozdrawiam!

Problem nieaktualny, a właściwie przeistoczył się w inny nie-sie-sformatowac-dysku-t483861.html opisałem go w tym wątku.

Ten temat można zamknąć.