[Ubuntu 11.10] Pusty ekran po zalogowaniu

Po zalogowaniu mam pusty ekran tzn. nie ma ani unity ani narzędzi w prawym górnym rogu (wyłączania, poczty itp.). Stało się tak po odinstalowaniu sterowników ATI ale wcześniej też się zdarzyło kiedy próbowałem włączyć kostke pulpitu. Próbowałem resetować compiza ale to nie pomaga. Prosze o jakieś podpowiedzi.

Tak jest kiedy się bawi CSM, bo Unity nie współpracuje z kostką pulpitu i razem z włączeniem kostki pulpitu wyłączasz strategiczny element Unity.

Próbowałeś tego?

Ctrl + Alt + T

unity --reset

Niestety nie pomogło.

Spróbuj jeszcze tego w terminalu:

gconftool-2 --recursive-unset /apps/compiz-1

unity --reset

Odczekaj parę sekund i uruchom ponownie komputer.

Nadal nic.

Możesz spróbować odinstalować pakiet ubuntu-desktop razem z plikami konfiguracyjnymi?

sudo apt-get purge ubuntu-desktop

Następnie ponowna instalacja:

sudo apt-get install ubuntu-desktop

Nadal nic. Chyba pozostaje mi tylko zainstalować od nowa.

Aww… Nie mam pomysłu. A przełączałeś się z Unity 2D na 3D?

Złe rzeczy wynikają z zabawy CSM w Ubuntu z Unity.

Unity nie jest elastyczne i nie obsługuje pewnych efektów.

A jak uruchomisz ccsm nie ma tam po prostu jakiejś sekcji unity?

Nic sobie nie dam uciąć, ale wydaje mi się że w 11.04 chyba coś takiego widziałem.

ja miałem pusty ekran zaraz po aktualizacji, tylko kursor miałem i tło, i tak przez 15minut, juz myślałem że po systemie i tylko format pomoże ale jednak się uruchomił ekran logowania i od tej pory jest w miarę OK to całe Unity

Również mam pusty ekran, kursor i tło, po aktualizacji. Dodałem nowego użytkownika i na jego ekranie jest wszystko co potrzeba. Kafelki, ikonki sieci, baterii, dźwięku. Może ktoś bardziej kumaty wykorzysta tę informacje?

Dodane 19.10.2011 (Śr) 22:50

Chyba rozwiązałem problem. Podczas logowania kliknąć należy na ikonę trybiku znajdującego się przy twoim loginie i wybrać Ubuntu2. U mnie pojawiło się wszystko co trzeba.

Już wiem w czym rzecz, stało się tak po odinstalowaniu sterowników ATI/AMD kiedy je ponownie zainstalowałem wszystko wróciło. Ale jest druga rzecz bo teraz system nie chodzi tak płynnie jak bez nich, macie może jakieś pomysły?

Tzn? Wolniej działa czy efekty się ścinają?

Nawet przesuwanie okna szatkuje.

Problemu powinno nie być w Unity3D, ale niestety je rozwaliłeś :confused:

Nawet po świeżej instalacji i zainstalowaniu sterowników ATI tak się dzieje. Póki co wróciłem do 10.10.

u mnie również. Przesuwając okno są zacięcia i nie wiadomo czemu włącza się pasek ten z lewej, i to kiedy chce…

Ogołnie całe to unity to jakiś niewypał. Więcej problemów niż korzyści

Korzystacie z Unity 2D, czy 3D?

Ja bez problemu zainstalowałem sterowniki własnościowe i Unity działa dokładnie z taką samą prędkością co GNOME 2…

Z tego co widzę to masz kartę Nvidi a ja Ati i może w tym problem.