Ubuntu 11.10 vs. 12.04

Witam w Ubuntu 11.10 wywaliło mi o aktualizacji na 12.04 i tu pytanie czy 12 jest wydajniejsza? bo 11 tak muli…

Yup jest, ale Ubuntu to w ogóle kobyła, zainstaluj sobie coś lżejszego np. Debiana testing, LMDE albo PCLinuxOS. Ja polecam Debiana.

Ubuntu 12.04 LTS:

  • kernel z linii 3.2

  • GNOME 3.4

  • Unity 5.0:

* Wymuszona pozycja - zawsze widoczny albo zawsze ukryty panel Dash (aplikacje nie zasłaniają Dasha)

  • Wysokie użycie energii elektrycznej (kernel) (niezależne od środowiska graficznego)

  • Brak pełnej obsługi ACPI (chłodzenie w laptopach = większe wydzielanie ciepła = wysokie zużycie energii elektrycznej) (niezależne od środowiska graficznego)

  • Bez Ubuntu Tweak nie ruszać :wink:

  • Problemy z niektórymi kartami WLAN (niezależne od środowiska graficznego)

  • Problemy z wykryciem modemów (niezależne od środowiska graficznego)

  • Problemy z poprawnym zapisywaniem ustawień (niezależne od środowiska graficznego)

  • HUD - wciskasz lewy alt i wpisujesz polecenie jakie chcesz wykonać

  • Problem z obsługą NVIDIA Optimus/AMD Brazos (nadal) (niezależne od środowiska graficznego)

  • zrezygnowanie domyślnie z opcji hibernacji (niezależne od środowiska graficznego)

Hmm 689Mb do aktualizacji tylko o 1 wersje? To kpina…

Dodane 28.04.2012 (So) 16:26

8LTS jest lepsze. Tylko opłaca się aktualizować do 10.4.3? Hmm a może Xubuntu w ogóle zainstalować?

a może po prostu wejść na stronę http://ubuntu.pl/pobierz.php i ściągnąć lekki i pełno wartościowy remix ubuntu, zamiast jęczeć że muli.

SeBiX99 może poinformujesz nas ile masz ramu w komputerku?

1GB i myślałem aby w 11.10 wpakowac xfce

Przecież to się tyczy każdej dystrybucji i kernela. Jednak w praktyce nie wygląda to wcale tak źle - temperatury procesora mam takie same jak miałem wcześniej na windowsie.

Adapter: ISA adapter

Core 0: +47.0°C (crit = +85.0°C)

Core 1: +46.0°C (crit = +85.0°C)

ErnstLodz

Wiem, że to kwestia kernela, ja posiadam netbooka, temperatury i cisza (chłodzenie jest aktywowane tylko w skrajnej temperaturze) jest na Windows 7. Na każdej z przetestowanych dystrybucji wiatrak “wył” nawet przy standardowej temperaturze (55 st. C.). Atom ma krytyczną temperaturę ustawioną na około 100 st. C. Przy znacznym wykorzystaniu GPU temperatura skoczyła czasami do 70 st. C na Linuksie, gdzie na Windows 7 było maksymalnie 60 st. C. Dodatkowo Windows 7 na baterii zużywa około 8 W. W Linuksie było to w okolicach 11 W co przekładało się na krótszą pracę na baterii.

Ubuntu 11.10 łącznie z aplikacjami używał ok 500 MB RAM. Teraz jest 1,2 GB RAM.

Żadna z aplikacji nie bierze tyle, żeby nagle zwiększyło się zapotrzebowanie na RAM.

Sensors również wyświetla tyle samo co na WIndows, bez względu na laptopa czy PC. Problem z przegrzewaniem się nie występuje.

Wentylator włącza się/przyspiesza raz na godzinę.

Trzeba sprawdzić komendami:

free -m

sudo swapon -s

SWAP od zawsze mam na poziomie 500MB/1GB, bo nigdy nie był zajęty, nawet w 50%. Z hibernacji nie korzystam.