Ubuntu 11.4-uszkodzony ekran instalacji

Witam,

mam problem z zainstalowaniem Ubuntu 11.4. Postanowiłem złożyć moim dzieciom kompa ze starszych części (pozost. po wymianie w moim, procesor Intel Dual Core, NVidia 8400 gt, 2GB RAM i stary HD 80gb z zainstalowanym kiedyś Ubuntu 9.10-dalej działa). Chciałem po prostu zainstalować nowszą wersję. Wrzuciłem Ubuntu 11.4 na flasha no i… zaczęły się schody. Wygląda to tak,że po zaznaczeniu z pierwszego ekranu typu : “Tetsuj … Zainstaluj…” itp. opcji instalacj czy testu, zaczyna się normalnie ładować (takie kropki migające) a po tym wyskakuje… no właśnie. Ekran wygląda jakby ktoś posiekał ekran z dystrybucji 9.10, przemieszał i skleił do kupy jak popadnie i wyświetlił. Po tym to już można tylko wcisnąć reset.

A jeszcze jedno, z flashem jest wszystko ok., testowałem go na moim kompie i wszystko zastartowało jak trzeba.

Czy ktoś może mi pomóć?

Sorki za ten słowotok, ale chciałem naświetlić problem jak najjaśniej, a jak widać nie za bardzo się znam na linuxie.

tomas777 ,

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu. Proszę zapoznać się w pierwszej kolejności z regulaminem forum, a następnie z tym tematem. Po zapoznaniu się proszę poprawić tytuł tematu, używając przycisku zmien.gif

Bardzo możliwe że jest padnięta grafika, Nvidie mają tendencję do “odklejania się” układów od płytki laminatu a efekt jest jak opisałeś.

Dzięki za szybką odpowiedź. Nie jestem pewny czy to karta graficzna, bo właściwie starsza dystrybucja działa bez problemu. Karta jakiś miesiąc temu chodziła pod win7 i też nie było większego problemu.

Próbowałeś uruchomić instalację w bezpiecznym trybie graficznym?

Nie i sorki za moje głupie pytanie ale jak to się robi?

EDIT 28/05/11 16:44:

Problem, przynajmniej częściowo rozwiązany. Jednak to jest coś nie tak z kartą graficzną. Podłączyłem dysk twardy do mojego komputera i udało się zainstalować na nim Ubuntu 11.4.

Po podłączeniu do starego zestawu wszystko zadziałało poprawnie. Niestety karta jest do wymiany.