Ubuntu 12.04.2 LTS x64 SERVER - Jakie środowisko graficzne?

Witam!

Mam problem z wyborem idealnego (tzn. stabilnego przyjemnego w pracy i lekkiego) środowiska graficznego.

Środowisko chcę zainstalować pod Ubuntu 12.04.2 LTS SERVER x64 .

Proszę o pomoc w wyborze :slight_smile:

Ja osobiście polecam Cinnamon- bardzo przyjazne i proste w obsłudze środowisko, u mnie jeszcze ani razu się nie wysypał (odpukać :D).

Stabilnie i lekko serwer chodzi bez środowiska graficznego. Jeżeli już musisz, to są lżejsze, ale Ubuntu dobrze integruje się z LXDE i XFCE.

Na drugim komputerzde korzystam z Cinnamon I dziala super I jest dosyc przyjemnym srodowiskiem pracy. Na netbooku mam LXDE I takze dziala super I chyba zainstaluje Cinnamon bo sie do niego przyzwyczailem. Mam jeszcze jedno pytanie a mianowicie jak wylaczyc lub wlaczyc srodowisko graficzne. Chodzi o tp ahy wylaczyc ekran logowania I tylko komenda startx mozna bylo przejsc do trybu graficznego. A jesli by cos nie chodzilo to jak przywrucic ten ekran logowania.

Za wszystkie odpowiedzi bardzo dziekuje I serdecznie pozdrawiam!

Ps przepraszam ze nie ma polskich liter ale tego posta pisze z telefonu.

Na serwer to tylko webmin, żadne środowisko graficzne.

Fluxbox.

Okej, system tylko z nazwy jest serwer, ale jakie jest przeznaczenie tego systemu? Jeśli to ma być system przeznaczenia desktopowego, z którym będziesz łączył się zdalnie, to możesz zainstalować coś lekkiego jak LXDE, chociażby po to, aby łącze dawało radę i nie było dużych opóźnień. Jeśli to ma być serwer, np. www to środowisko jest całkowicie zbędne, co prawda są Gadminy i inne GUI, ale konsoli raczej i tak nie unikniesz przy rozwiązywaniu problemów. Ewentualnie wspomniany Webmin, ISPConfig itp.