Ubuntu 12.04 -- Brak górnego i bocznego panelu unity

Po zresetowaniu ustawień menedżera okien Compiz, zniknął górny i boczny panel, pomocy!!

Dodam jeszcze że uruchomienie terminala przez CTRL + Alt + T nie działa, nie działa także CTRL + Alt + Delete by móc się przelogować.

Reset komputera nie pomógł, teraz jest tylko “łysy” pulpit z ikonami…

Nie chcę znowu ponownie instalować ubuntu i utracić moje pakiety, pliki, gry itd.

Do zresetowania compiza użyłem komendy “gconftool-2 --recursive-unset /apps/compiz-1”

Pomocy! !!

bardzo prosto klikasz alt+ctrl+f1

logujesz się i wpisujesz

sudo unity --reset .

daj znać czy się udało .

Usuń config compiza;]. ctrl+alt+f1 uruchamiasz terminal. Niestety nie potrafię Ci dokładnie powiedzieć w jakim folderze Ci znajduje i jak się nazywa, bo przestałem korzystać z unity. Najprawdopodobniej znajduje się w folderze .config

ctrl+alt+f1

zaloguj się

cd .config

ls

Odszukaj folder z comizem

rm -r nazwa folderu

sudo reboot

Powodzenia;]

gdy wydaje polecenie w klawiaturze “ctrl+alt+f1” za to pokazuje się napis na czarnym tle “poza zakresem pracy” i nic nie da się zrobić, tylko reset pomaga.

jakieś inne pomysły???

Rozdzielczość monitora: 1440x900, sterowniki własnościowe.

Usunięcie compiza nic nie da teraz bo środowisko jest wysypane .Ma się pokazać czarny ekran tam wpisujesz login a później hasło

Tylko jak to mam wpisać jak nie wiem co gdzie jest?

nie pyta Ciebie o login ? np robert asus 3000 login :

jak nie co tam się wyświetla ?

Pokazuje się tylko czarny erkran, na środku niego małe niebieskie okienko z napisem poza zakresem prazu, pod tym napisem 90/50 czy jakoś tak?

A monitor mam LG Flatron W1934S

to inaczej zrób .wejdz na system przez recovery .

Uruchom system w trybie ratunkowym – aby to zrobić, podczas uruchamiania komputera z listy systemów (jeśli się nie pojawia, wciskaj klawisz ESC) wybierz ten, przy którym znajduje się dopisek (tryb ratunkowy) np.: Ubuntu, za pomocą systemu Linux 3.2.0-29-generic-pae (tryb ratunkowy).

tam wejdz w terminal i zrób to samo co ci mówim

Spróbuj kombinacje klawiszy CTRL+ALT+F1. Skoro się uruchamia bez interfejsu można wykluczyć sterowniki i jądro. Unity jest wolne i często potrafi się wysypać. Warto zmienić środowisko graficzne.

Usuwanie Unity:

Wymagany tryb awaryjny w konsoli z uprawieniami roota!

apt-get remove unity ubuntu-desktop

Po tej operacji X’y nie wystartują, bo zostało odinstalowane środowisko graficzne. Więc teraz warto by nowe zainstalować. Instalowanie LXDE:** Wymagany tryb awaryjny w konsoli z uprawieniami roota!**

apt-get install lubuntu-desktop

Instalowanie KDE: Wymagany tryb awaryjny w konsoli z uprawieniami roota!

apt-get install kubuntu-desktop

Instalowanie XFCE: Wymagany tryb awaryjny w konsoli z uprawieniami roota!

apt-get install xubuntu-desktop

Instalowanie Gnome: Wymagany tryb awaryjny w konsoli z uprawieniami roota!

apt-get install gnome

Instalowanie Openbox z zestawem narzędzi (wymaga ręcznego konfigurowania): Wymagany tryb awaryjny w konsoli z uprawieniami roota!

apt-get install openbox nitrogen tint2 obmenu obconf

napisałem wyżęj : ) przetrzymaj jak się włącza system esc

Pomyliłem się wtedy, bo jesteś wtedy zalogowany jako user. Konsole masz w trybie recovery (ratunkowym). Podczas bootowania wybierz opcję Ubuntu za pomocą systemu Linux x.x.x-xx-generic-xxx (tryb ratunkowy) gdzie wszystkie xxx to są części nazwy jądra np. Linux 3.8.5-22-generic-pae (wymyślany przykład nazwy jądra :))

Edit: Konfiguracja autostartu dla openboxa:

Radze wykonywać przy naprawionym systemie!

cd ~/config; mkdir openbox; cd openbox; nano autostart.sh

Podajesz nazwy aplikacji i kończysz znakiem . Przykład:

tint2 

nitrogen

Warto też skonfigurować menu.

zresetowałem kompa i wciskałem esc i nie działa, system się ładuje i nic się nie pojawia żadne wyboru trybu.

Spróbuj kilka razy esc zanim się pojawi ekran ładowania .Ja to wciskam zanim się pojawi ta kreska i troccę po niej .

Uruchom Ubuntu z livecd (można też z pendriva). Włącz terminal. Zamontuj dysk z systemem przez menedżer plików Nautills (może się rożnie nazywać). Jako polecenie wydaj:

update-grub; update-grub2

Sprawdż czy podczas uruchamiania nie pojawia się interfejs z wyborem systemu.

Zrobiłem tak jak mówisz i pojawił się napis:

Reboot and select proper device or insert boot media in selected boot device and press and key.

@UP zaraz spróbuje przez live cd i dam znać…

mam jeszcze inny pomysł wejdz na konto gościa jeżeli z tym ratnkowym masz problem i tam spróbuj ctr alt f1.Albo stwórz nowego użytkownika i przenieć co ważne .albo wejdz na swoje konto przez inne środowisko graficzne np unity 2d .i tam uruchom konsole : )

Dodane 05.04.2013 (Pt) 22:39

kurzczę ale co ma grub do unity ?

Tłumaczenie: Uruchom ponownie, a następnie wybierz właściwe urządzenie lub włóż nośnik startowy w wybranym urządzenie startowe i naciśnij i klucz.

Pisał że mu się nic nie pojawia tylko od razu jest rozruch systemu, więc jak uruchomić tryb awaryjny?

ale Nie moze nie miec grub ,no chyba ze mu sie sypnął .ale to inaczej się rozwiązuje.

Raz miałem z Ubuntu że zainstalowałem i nie odpalił update-grub i od razu bootował się ubuntu.