Ubuntu 12.04 -- Brak górnego i bocznego panelu unity

(StarterX4) #1

Po zresetowaniu ustawień menedżera okien Compiz, zniknął górny i boczny panel, pomocy!!

Dodam jeszcze że uruchomienie terminala przez CTRL + Alt + T nie działa, nie działa także CTRL + Alt + Delete by móc się przelogować.

Reset komputera nie pomógł, teraz jest tylko "łysy" pulpit z ikonami..

Nie chcę znowu ponownie instalować ubuntu i utracić moje pakiety, pliki, gry itd.

Do zresetowania compiza użyłem komendy "gconftool-2 --recursive-unset /apps/compiz-1"

Pomocy! !!

(Teofilp) #2

bardzo prosto klikasz alt+ctrl+f1

logujesz się i wpisujesz

sudo unity --reset .

daj znać czy się udało .

(Vatri91) #3

Usuń config compiza;]. ctrl+alt+f1 uruchamiasz terminal. Niestety nie potrafię Ci dokładnie powiedzieć w jakim folderze Ci znajduje i jak się nazywa, bo przestałem korzystać z unity. Najprawdopodobniej znajduje się w folderze .config

ctrl+alt+f1

zaloguj się

cd .config

ls

Odszukaj folder z comizem

rm -r nazwa folderu

sudo reboot

Powodzenia;]

(StarterX4) #4

gdy wydaje polecenie w klawiaturze "ctrl+alt+f1" za to pokazuje się napis na czarnym tle "poza zakresem pracy" i nic nie da się zrobić, tylko reset pomaga.

jakieś inne pomysły?????

Rozdzielczość monitora: 1440x900, sterowniki własnościowe.

(Teofilp) #5

Usunięcie compiza nic nie da teraz bo środowisko jest wysypane .Ma się pokazać czarny ekran tam wpisujesz login a później hasło

(StarterX4) #6

Tylko jak to mam wpisać jak nie wiem co gdzie jest?

(Teofilp) #7

nie pyta Ciebie o login ? np robert asus 3000 login :

jak nie co tam się wyświetla ?

(StarterX4) #8

Pokazuje się tylko czarny erkran, na środku niego małe niebieskie okienko z napisem poza zakresem prazu, pod tym napisem 90/50 czy jakoś tak?

A monitor mam LG Flatron W1934S

(Teofilp) #9

to inaczej zrób .wejdz na system przez recovery .

Uruchom system w trybie ratunkowym – aby to zrobić, podczas uruchamiania komputera z listy systemów (jeśli się nie pojawia, wciskaj klawisz ESC) wybierz ten, przy którym znajduje się dopisek (tryb ratunkowy) np.: Ubuntu, za pomocą systemu Linux 3.2.0-29-generic-pae (tryb ratunkowy).

tam wejdz w terminal i zrób to samo co ci mówim

(Piesek64) #10

Spróbuj kombinacje klawiszy CTRL+ALT+F1. Skoro się uruchamia bez interfejsu można wykluczyć sterowniki i jądro. Unity jest wolne i często potrafi się wysypać. Warto zmienić środowisko graficzne.

Usuwanie Unity:

Wymagany tryb awaryjny w konsoli z uprawieniami roota!

apt-get remove unity ubuntu-desktop

Po tej operacji X'y nie wystartują, bo zostało odinstalowane środowisko graficzne. Więc teraz warto by nowe zainstalować. Instalowanie LXDE:**** Wymagany tryb awaryjny w konsoli z uprawieniami roota!

apt-get install lubuntu-desktop

Instalowanie KDE: Wymagany tryb awaryjny w konsoli z uprawieniami roota!

apt-get install kubuntu-desktop

Instalowanie XFCE: Wymagany tryb awaryjny w konsoli z uprawieniami roota!

apt-get install xubuntu-desktop

Instalowanie Gnome: Wymagany tryb awaryjny w konsoli z uprawieniami roota!

apt-get install gnome

Instalowanie Openbox z zestawem narzędzi (wymaga ręcznego konfigurowania): Wymagany tryb awaryjny w konsoli z uprawieniami roota!

apt-get install openbox nitrogen tint2 obmenu obconf

(Teofilp) #11

napisałem wyżęj : ) przetrzymaj jak się włącza system esc

(Piesek64) #12

Pomyliłem się wtedy, bo jesteś wtedy zalogowany jako user. Konsole masz w trybie recovery (ratunkowym). Podczas bootowania wybierz opcję Ubuntu za pomocą systemu Linux x.x.x-xx-generic-xxx (tryb ratunkowy) gdzie wszystkie xxx to są części nazwy jądra np. Linux 3.8.5-22-generic-pae (wymyślany przykład nazwy jądra :))

Edit: Konfiguracja autostartu dla openboxa:

Radze wykonywać przy naprawionym systemie!

cd ~/config; mkdir openbox; cd openbox; nano autostart.sh

Podajesz nazwy aplikacji i kończysz znakiem . Przykład:

tint2 

nitrogen

Warto też skonfigurować menu.

(StarterX4) #13

zresetowałem kompa i wciskałem esc i nie działa, system się ładuje i nic się nie pojawia żadne wyboru trybu.

(Teofilp) #14

Spróbuj kilka razy esc zanim się pojawi ekran ładowania .Ja to wciskam zanim się pojawi ta kreska i troccę po niej .

(Piesek64) #15

Uruchom Ubuntu z livecd (można też z pendriva). Włącz terminal. Zamontuj dysk z systemem przez menedżer plików Nautills (może się rożnie nazywać). Jako polecenie wydaj:

update-grub; update-grub2

Sprawdż czy podczas uruchamiania nie pojawia się interfejs z wyborem systemu.

(StarterX4) #16

Zrobiłem tak jak mówisz i pojawił się napis:

Reboot and select proper device or insert boot media in selected boot device and press and key.

@UP zaraz spróbuje przez live cd i dam znać..

(Teofilp) #17

mam jeszcze inny pomysł wejdz na konto gościa jeżeli z tym ratnkowym masz problem i tam spróbuj ctr alt f1.Albo stwórz nowego użytkownika i przenieć co ważne .albo wejdz na swoje konto przez inne środowisko graficzne np unity 2d .i tam uruchom konsole : )

-- Dodane 05.04.2013 (Pt) 22:39 --

kurzczę ale co ma grub do unity ?

(Piesek64) #18

Tłumaczenie: Uruchom ponownie, a następnie wybierz właściwe urządzenie lub włóż nośnik startowy w wybranym urządzenie startowe i naciśnij i klucz.

Pisał że mu się nic nie pojawia tylko od razu jest rozruch systemu, więc jak uruchomić tryb awaryjny?

(Teofilp) #19

ale Nie moze nie miec grub ,no chyba ze mu sie sypnął .ale to inaczej się rozwiązuje.

(Piesek64) #20

Raz miałem z Ubuntu że zainstalowałem i nie odpalił update-grub i od razu bootował się ubuntu.