Ubuntu 12.04 -- Brak górnego i bocznego panelu unity

To przeinstaluj ekran logowania z xfce i ustaw jako domyślny. Też musisz to zrobić przez recovery. Moim zdaniem i tak masz burdel w systemie. Zrób format i zainstaluj edycje ubuntu z jakimś normalnym środowiskiem. Unity to jest niewypał… Polecam ubuntu gnome shell remix. Jak pracowałem jeszcze na ubuntu, to sprawnie wszystko działało. Chyba, że masz słabszego kompa. To zainstaluj lubuntu, lub xubuntu.

Edit. Reinstalacja unity nic Ci nie pomoże, jak masz zwalony config compiza, który siedzi u ciebie na partycji domowej. Mogłeś go usunąć poprzez recovery, lub livecd, a zrobiłeś bałagan w systemie;]

Nie ma co komplikować trzeba po prostu usunąc compiz i zainstalowac od nowa unity i nie gadajcie że unity jest złe bo nie jest , compiz każde środowisko potrafii wysypać . komendę na usunięcie podałem wcześniej . później dodac repozytoria od unity zaktualizować i zrestartować unity nie mo co go od nowa instalowac .

Dla jasności miałem ten sam dokładnie problem . wszedłem wtedy przez alt+ctr+f1 na terminal usunałem compiz i zrestartowałem ustawienia unity od razu wszystko wróciło do norrmy.

u żyłem jeszcze

gconftool-2 --recursive-unset /apps/compiz

Napisałem Ci na pierwszej stronie. Najprawdopodobniej w folderze config. Ubuntu-desktop to jest podstawowa rzecz do działania systemu. Jeśli chcesz używać ubuntu z unity, to tego programu nie usuwaj. Te całe kwiatki co widzisz to możliwe, że jest winą usuniecia ubunt-desktop. Jeśli jesteś początkującym userem, to nie baw się w usuwanie domyślnych programów;]

OK. usunąłem config compiza przez LiveCD i gdy weszłem w system nie pomogło.

Usunięcie compiza zmusiło też do usunięcia unity (w synaptic pisze mi że unity wymaga compiz’a) czyli to oznacza że komenda unity --reset nie zadziała.

“gconftool-2 --recursive-unset /apps/compiz” też nie mogło…

Co mam teraz zrobić? zainstalować spowrotem compiz z unity?

@UP Niektórych apek np. Deja-vu (kopia zapasowa która jest wysyłana do neta), Zbędne mi. Eye Of Gnome (przeglądarka grafiki), Nie podoba mi się i do tego się tnie jak ■■■■■■■, lepszy jest Viewnior.

a jak się nazywa ten pakiet z panelem logowania? to zrobiłbym jego reinstalację i spróbował się dostać do xubuntu.

Dodane mniej niż minutę temu

Tak w ogóle, jest jeszcze jakiś sposób na naprawę, by bez ponownej instalacji ubuntu? :evil: :? :frowning:

Reinstalacja pakietu lightdm :

sudo apt-get install --reinstall lightdm

OK panowie, dzięki wam za pomoc :wink:

Usunąłem compiza oraz jego komponenty i zainstalowałem menedżer okien OpenBox i doinstalowałem też Cairo-Dock (ale zbędnie bo i tak pojawił się już panel unity) który może mi też chociaż pomóc wrazie czego :smiley:

Panel unity pojawił się bo usunąłem unity (tzn. pojawił się panel unity-2d :P)

I bardzo wam dziękuję za pomoc =P~

Temat już (chyba) do zamknięcia :razz:

Chociaż gdyby coś jeszcze mi by wystąpił ten problem, lub podobny to napiszę w tym temacie :biggrin:

Nie działa jeszcze możliwość wylogowania się… ale to już Błahostka ponieważ unity już działa spk.

Nie wiem jak teraz, ale z tego co pamiętam Unity było wtyczką Compiz Fusion, więc powyższe stwierdzenie troszkę się kupy nie trzyma.

Tak ale sama ta wtyczka jest dobrze dopracowana i nie wysypie się dopóki ktoś nie zainstaluje Managera Compiz i nie zacznie się bawić innymi wtyczkami i bajerami nie znając budowy środowiska.Miałem Compiz na różnyvh dystrybucjach i rożnych środowiskach , często się sypało.

Słuchajcie panowie! Dziś rano preinstalowałem pakiet o nazwie “login” i już działa opcja wylogowania się :wink:

I zalogowałem się jako xubuntu.

i od teraz będę już używać tylko xubuntu, Do unity już nie zamierzam wrócić ponieważ to totalny niewypał.

Oczywiście zaraz po dostaniu się na pulpit xubuntu dostroiłem go lekko do własnych potrzeb, Proszę o to screen :stuck_out_tongue:

Z ikon jest totalny śmietnik. ale nie chce mi się go sprzątać :twisted: a tapetę zostawiam bo mi się podoba :slight_smile: w ogóle cały interfejs i pulpit xubu mi się podoba :smiley:

teraz zamierzam się pozbyć całkowicie zbędnych mi składników ubuntu np. unity… i doinstalować te które mi się bardziej spodobają.

Teraz dodatkowo wzięło mnie za zabawy ze starymi wydaniami ubuntu na VB i nastał nowy problem ale opiszę go w nowym temacie. i to nie jest nic związane z interfejsem! tylko dyskiem z virualBOX

//edit - instalacja-ubuntu-virtualbox-nie-udana-dysk-t528698.html

No i to chodzi żeby Ci się podobał : ) Unity to był nie wypał w wersji 11.04 wtedy sypał się sam z siebie :wink: Teraz jest ok tylko trzeba uważać z CompizConfigiem .Niedługo najprawdopodobniej już nie będzie to wtyczka compiga i się dużo zmieni.

Jeśli podoba xubuntu, to polecam Ci mate 1.6. Jest to środowisko oparte o stare gnome 2. Jest to jak dla mnie bardziej rozbudowane i lepsze xfce.

Już pozbyłem się wszystkich zbędników, i doinstalowałem bardziej odpowiednie dla mnie :smiley: np. usunąłem też Gedit i zastąpiłem go GVim Albo usunąłem Totem Player i zastąpiłem go VLC :stuck_out_tongue:

Zastanawiam się też czy by nie zmienić ekranu logowania na ten stary co był w ubuntu 8.04, ten zwykły… kolega kiedyś używał ubuntu 8.04 i mi prezentował ten system :smiley:

@UP

Sry ale nie chce Mate, mam już XFCE i to mi wystarczy.

compiz --replace

i szalej dalej :smiley: