[Ubuntu 12.04] głos z mikrofonu na głośniki live

Witam, bardzo potrzebuję, jak zrobić w Ubuntu 12.04, że jak mówię do mikrofonu to słychać to w głośnikach, szukałem w necie pełno o tym ale tylko przewijają się Windowsy. Próbowałem w ustawieniach systemów ale nic tak ciekawego nie znalazłem, bawiłem się też Alsamixer w terminalu ale za bardzo nie wiem co i jak tam ustawić posiadam również jeszcze Audacity i VLC moża tam jest taka opcja. Z góry dzięki.

Z tego co pamiętam, to jak pogłośnisz mikrofon w ustawieniach to odrazu będzie przekazywany do głośników. U mnie tak był, bo mi zaraz sprzęgał, i musiałem przyciszać. Bez szukania w różnych aplikacjach, spróbuj po prostu w ustawianiach pogłośnić. Pozdro :wink:

Jest to bardzo proste i wydaje mi się logicznie umiejscowione :slight_smile:

Wchodzisz w ustawienia głośności. Tam przechodzisz do karty “Wejście”. U dołu okna masz “Głośność na wyjściu”. Ustawiasz np. na 100% albo i więcej jeżeli chcesz :slight_smile: Proste!

Mikrofon chyba masz już ustawiony. Jeżeli jednak nie, w tej karcie możesz to zrobić.

Mam nadzieję, że udało mi się rozwiązać Twój problem :slight_smile:

Ustawiłem jak na zdjęciu i nic mówię do mikrofonu i nic nie słychać. 86b65178d1963.png

Oj, przepraszam to tyczy się głośników :confused:

Spróbuj jeszcze raz coś pozmieniać w alsamixer.

Z tego co wiem w VLC można przekierować wejście (mikrofon) prosto na wyjście (głośniki) popróbuj, ja się tak kiedyś bawiłem i całkiem działało :smiley: