Ubuntu 12.04 instalacja natywna spod WUBI

Witam,

Chciałem sobie zainstalowac na pewnym komputerze Ubuntu. Niestety na końcu instalacji po skopiowaniu plików, wybraniu hasła i loginu itp wyskakuje jakis błąd i instalacja nie dochodzi do końca a zamiast tego pojawia się pulpit ubuntu.

Dodam, że instaluję ubuntu na innym zestawie partycji obok Windows XP, czytałem różne poradniki, zrobiłem sobie kilka partycji na home, boot, swap i /. System plikow ext3

Robiłem też instalację z automatu - czyli instalator sam sobie wybrał wolną partycję i zainstalował sobie system na partycji jednej formatując ją na ext4.

Nic nie pomagało, postanowiłem wykorzystać WUBI. To się udało jednakże system spod UBI działa bardzo wolno i bardzo wolno reaguje w porównaniu do Windowsa, na o wiele gorszym komputerze gdy kiedys instalowałem Ubuntu, działał o niebo lepiej (jeszcze wersja 10 ubuntu).

Teraz chciałbym spróbować instalacji na jakąś osobną partycję ext3 spod tej instalacji wykonanej WUBI.

Mam nadzieję, że rozumiecie, czyli spod tego ubuntu ktory zainstlaowalem chcę zainstalować jeszcze raz ale na typowo linuksowej partycji.

Proszę, powiedzcie mi jak to zrobic i czy w ogóle można.

Musisz skopiować pliki spod root-a(wszystkie pliki) na nową partycję, a następnie skonfigurować bootloader. Systemy raczej wykorzystują dowiązania symboliczne, więc kopiowanie nie powinno niczego popsuć.

nie mam juz cierpliwosci do kombinowania, chcialbym aby zrobilo sie to jakos automatycznie przez graficzny konfigurator

System nie wykrywa mi karty Nvidii jak moge zainstalowac latwo steroowniki