[Ubuntu] 12.04 - Instalator nie montuje partycji

Witam.

Kolejne podejście do Kubuntu zakończyłem już na samym wstępie czyli podczas instalacji :frowning: Z niewyjaśnionych przyczyn instalator zatrzymuje się w momencie zakończenia przeze mnie edycji montowanych partycji i kliknięciu “Dalej” (czasem wcześniej w przypadku Kubuntu). Zawsze montuję sobie wszystkie partycje podczas instalacji, stosując ręczną edycję i przez kilka ostatnich wydań nie było z tym najmniejszych problemów. Tym razem twórcy Ubuntu niestety zawiedli, wypuszczając niedopracowany instalator, który nie działa na tej konfiguracji sprzętowej Próbowałem Ubuntu, Kubuntu i Xbuntu oraz płytki Alternate CD. Ubuntu nie zamierza montować partycji, które znajdują się na dysku podpiętym przez kontroler Gigabyte i ustawionym jako AHCI. Oczywiście system uruchomiony z LiveCD montuje sobie wszystko bez najmniejszego kłopotu. Czy ktoś wie jak można sobie z takim babolem poradzić?

Ubuntu w najnowszej wersji ma sporo nowych błędów. Zalecam poczekać na wydanie aktualizacji 12.04.1 .

Ewentualnie zapoznaj się z LMDE (bazuje na Debian Testing) lub openSUSE 12.1, z którym jest mniej problemów.

Pomysł w pewnym sensie ok, i może nawet kiedyś sprawdzę SUSE ale jednak nie mogę się oprzeć wrażeniu, że to trochę tak jak byś w dziale dotyczącym Windows zaproponował format C i reinstalację systemu jako rozwiązanie na przykład uszkodzonego MBR :wink: Lubię Ubuntu i jedyna przesiadka o jakiej myślałem to ucieczka z Unity w jakieś bardziej ludzkie środowisko :wink:

:arrow: BUG #995126

:arrow: BUG #996568

:arrow: BUG #996035

:arrow: BUG #996006

:arrow: BUG #995942

W oparciu o powyższą dokumentację podtrzymuje swoje zdanie na temat instalacji Ubuntu 12.04

BTW. To tylko lista najnowszych błędów i problemów pakietu ubiquity zgłaszanych na Launchpad.net dla 12.04 LTS.